Zavřít reklamu

Možná jste se na vašem iOS zařízení někdy dostali do situace, kdy jste si chtěli vytvořit nějaký jednoduchý film z poskládaných videozáběru za sebou. S největší pravděpodobností jste tak všechna tato videa vzali, přesunuli je na počítač, a zde je buď pomocí internetového nástroje, či jiného programu, spojili do jednoho. Bohužel, v případě internetových programů se velice často sníží výsledná kvalita videa. Někdy se dokonce i přidá vodoznak, který se rozhodně do výsledného videa, například z dovolené, nehodí. Věděli jste o tom, že existuje vcelku jednoduchý způsob, jak můžete více videí spojit do jednoho, a to přímo v iOS bez nutnosti využít Macu? Pokud ne, tak jste tady dnes naprosto správně, jelikož si ukážeme, jak na to.

Jak na iPhonu či iPadu jednoduše spojit více videí do jednoho

Vše se bude odehrávat v bezplatné jablečné aplikaci iMovie, kterou si můžete stáhnout z App Storu pomocí tohoto odkazu. Po stažení iMovie spusťte a klikněte na velké „+“ pro přidání nového projektu. Typ projektu vyberte Film. Nyní si z galerie vyberte všechna videa, která chcete spojit do jednoho. Výběr fotografií se v iMovie defaultně přepne do Okamžiků, a proto v levé horní části obrazovky klikněte na Média, a poté na možnost Video. Odsud už si vyberte a označte všechna videa, která chcete spojit. Jakmile budete mít vybráno, tak klikněte ve spodní části displeje na tlačítko Vytvořit film. Pořadí videí si můžete ve spodní části v časové ose změnit tak, že na určitém videu podržíte prst, a poté jej přetáhnete na požadovanou pozici. Pokud chcete mezi jednotlivá videa přidat přechod, tak stačí kliknout na tlačítko přechodu mezi videi. Poté si z nabízených možností zvolte typ přechodu, popřípadě jej odstraňte. Jakmile budete mít hotovo, tak klikněte v levé horní části displeje na tlačítko Hotovo. Pro uložení filmu poté stiskněte v dolní části obrazovky na tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou) a zvolte možnost Uložit video. iMovie se vás poté zeptá na kvalitu, ve které má video uložit – podle svého uvážení zvolte. Poté už se bude kompletní video nacházet v aplikaci Fotky, odkud jej můžete všemožně sdílet.

S tímto jednoduchým postupem a využitím jablečné aplikace iMovie, která se mimo jiné dočkala výrazné aktualizace, díky čemuž se zlepšilo její ovládání, je tvorba filmů a různých videí velice jednoduchá i v iOS. Pokud jste tedy někdy iMovie vyzkoušeli a zdálo se vám, že je aplikace zbytečně složitá, tak byste ji nyní měli dát druhou šanci. Sám uznávám, že aplikace iMovie byla poměrně nepřehledná a těžká na ovládání, avšak nyní jsem s ní spokojený a pokaždé, když potřebuji pracovat s videy, tak volím právě ji.

.