Zavřít reklamu

Možná jste se někdy dostali do situace, například na cestách, kdy jste potřebovali rychle nahrát nějaký obrázek na web, popřípadě jej poslat kamarádovi. Jak jistě víte, tak dnešní fotografie z iPhonu mají mnohdy několik megabajtů, a pokud zrovna máte pomalé připojení k internetu, tak se jeden takový obrázek může nahrávat několik minut. Existuje ale možnost, jak můžete obrázky na internet nahrát rychleji – stačí zmenšit jejich velikost. Ve většině případů totiž obrázek v plném rozlišení na webu stejně nepoužijete. Bohužel, se zmenšením fotografie či obrázku vám žádná nativní aplikace nepomůže. Musíte proto sáhnout po aplikaci třetí strany. Jednu takovou si dnes představíme a popíšeme si, jak v ní jednoduše zmenšit obrázek.

Jak v iOS jednoduše změnit velikost fotografie či obrázku

Konkrétně použijeme aplikaci Compress Photos & Pictures, kterou můžete stáhnout zdarma z tohoto odkazu. Jakmile tak učiníte, tak už stačí aplikaci jednoduše spustit. Poté klikněte na ikonu + uprostřed obrazovky a povolte aplikaci přístup k fotografiím. Nyní už si jen stačí z alb vybrat ty fotografie či obrázky, které chcete zmenšit. Jakmile budete mít označeno, tak v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Next. Poté si pomocí posuvníků zvolte kvalitu výsledné fotografie, a také jak moc se zmenší její rozměry. Pro prohlédnutí fotografií před a po si ještě můžete rozkliknout možnost Preview. Jakmile budete mít vše nastaveno, tak klikněte na fialové tlačítko Compress x photos. Poté započne proces zmenšování a aplikace vám nakonec ukáže, o kolik byla výsledná fotografie zmenšena. Na úplný závěr si poté ještě můžete zvolit, zdali chcete původní fotografie odstranit, či ponechat.

Tuto aplikaci jsem vybral proto, že je velice jednoduchá na používání. Také dokáže pracovat se všemi formáty obrázků, od klasického JPG či PNG, až po novější HEIF a HEIC. Aplikace funguje skvěle již několik měsíců, co ji používám, a pokaždé, když potřebuju zmenšit nějaký obrázek, tak sáhnu právě po ní. Pokud tedy i vy potřebujete často zmenšovat kvalitu obrázků a nechcete kvůli tomu všude tahat MacBook, tak vám mohu aplikaci Compress Photos & Pictures doporučit.

fotky iphone
.