Zavřít reklamu
iWant

Jak na iPhonu skrýt náhledy zpráv, aby je ostatní neviděli

iWant

Pro většinu z nás je soukromí velice důležité. Toho si je vědom i Apple a proto v iOS nabízí několik nastavení, díky nimž je uživatel schopný si nastavit většinu funkci podle svých představ. Jednou z nich je skrytí obsahu oznámení z jedné konkrétní či ze všech aplikací. Částečná nebo úplná deaktivace náhledů na notifikace se hodí zejména u aplikací jako Messenger, WhatsApp, Instagram, Viber, či Zprávy potažmo iMessage. Proto se pojďme podívat, jak na to.

Jak skrýt náhledy notifikací

Nejprve je nutné, abychom na našem iPhonu či iPadu přešli do aplikace Nastavení. Zde poté vybereme záložku Oznámení. Nyní zvolíme první možnost Náhledy. Zde si poté můžeme vybrat tři možnosti:

  • Vždy: náhled notifikace se zobrazí i na uzamčeném telefonu
  • Při odemčení: náhled notifikace se zobrazí po odemčení telefonu
  • Nikdy: náhled notifikace se nezobrazí ani po odemčení telefonu

Tyto možnosti platí pro všechna oznámení, které vám na zařízení přijdou. Pokud byste si chtěli zobrazení náhledů notifikací změnit jen u jedné aplikace, tak i takovou možnost v systému máte. Stačí, když si v Oznámení rozkliknete určitou aplikaci, například Messenger, sjedete úplně dolů a vyberete možnost Náhledy. Zde už poté máte na výběr tři stejné možnosti, které jsme si popsali výše.

Funkce je to více než užitečná a například u nového iPhonu X je aktivovaná defaultně – obsah oznámení se zobrazí až po rozpoznání obličeje skrze Face ID. Na starších iPhonech funguje obdobně, tedy po přiložení prstu na Touch ID nebo po zadání přístupového kódu.