Zavřít reklamu

Pokud jste každodenním uživatelem Macu, pak zcela jistě víte, že můžete pomocí funkčních kláves jednoduše regulovat hlasitost a jas displeje. Nicméně v některých případech, zejména pak u hlasitosti, vám nemusí přednastavené změny hodnot vyhovovat a zkrátka byste potřebovali jen zesílit či zeslabit zvuky jen o půl stupně. Naštěstí i na to Apple myslel a do systému implementoval užitečnou funkci, jež umožňuje regulovat hlasitost a jas o poznání citlivěji. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak regulovat jas a hlasitost citlivěji

Celý trik spočívá v tom, že citlivější regulaci hlasitosti a jasu zastupuje klávesová zkratka:

V případě, že chcete změnit hlasitost zvuku, je potřeba na Macu podržet zároveň klávesy Option + Shift spolu s klávesou pro zvýšení či snížení hlasitosti (tzn. F11 či F12). Podobně pak zkratka funguje i na citlivější regulaci jasu (tzn. opět klávesy Option + Shift a k tomu F1 nebo F2). Zajímavé je, že takto citlivě můžete měnit i intenzitu podsvícení klávesnice (F5 nebo F6 společně s klávesami Option + Shift).

Funkce je vhodná především pro ty, kterým nevyhovují přednastavené skoky při změně hlasitosti zvuku či intenzity jasu obrazovky. Jedna úroveň, kterou při běžném stisku klávesy vidíte, se s pomocí kláves Option + Shift dokáže rozdělit na dalších pět částí.

.