Zavřít reklamu

Pokud se zajímáte o dění ve světě Applu, tak zajisté víte, že jsme se před pár dny dočkali oficiálního vydání macOS Monterey pro veřejnost. To znamená, že jsou konečně veškeré nové jablečné operační systémy k dispozici pro všechny uživatele, kteří vlastní podporované zařízení. Představení nejnovějších operačních systémů jsme se dočkali již na vývojářské konferenci WWDC21, která se konala letos v červnu. Konkrétně Apple kromě macOS Monterey představil iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15. Tyto čtyři poslední systémy jsou pro veřejnost dostupné již několik týdnů, ale na macOS Monterey jsme si tedy museli počkat. Na našem magazínu se budeme i nadále věnovat vylepšením z nejnovějších systémů, nejvíce se ale nyní zaměříme právě na macOS 12 Monterey.

Jak na Macu nastavit, aby se horní lišta zobrazovala i v režimu celé obrazovky

V případě, že byste se na vašem Macu přesunuli do režimu celé obrazovky, což učiníte klepnutím na zelenou kuličku v levém horním rohu okna, tak dojde k automatickému skrytí horní lišty, chcete-li menu baru. Pokud byste chtěli horní lištu opětovně zobrazit, tak je nutné, abyste najeli kurzorem do horní části obrazovky, odkud horní lišta jednoduše vyjede. Některým uživatelům tohle ale nemusí vyhovovat, jelikož tím dojde ke skrytí nabídek, dále například času a ovládacích prvků aplikací. Dobrou zprávou pro tyto uživatele je, že si v macOS Monterey konečně mohou nastavit, aby se horní lišta v režimu celé obrazovky neskrývala, a to následovně:

  • Prvně v levém horním rohu obrazovky klepněte na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Následně se zobraz nové okno se všemi dostupnými sekci pro úpravu předvoleb.
  • V tomto okna najděte a klepněte na sekci s názvem Dock a řádek nabídek.
  • Poté se přesvědčte, že se v bočním panelu nacházíte v sekci Dock a řádek nabídek.
  • Nakonec už jen stačí, abyste ve spodní části okna deaktivovali možnost Automaticky skrývat a zobrazovat řádek nabídek na celé obrazovce.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na Macu docílit toho, aby se horní lišta zobrazovala i v režimu celé obrazovky. To znamená, že horní lišta zůstane zobrazená neustále, ať už otevřete prakticky jakoukoliv aplikaci v režimu celé obrazovky. Je ale nutné zmínit, že pokud výše uvedený postup provedete, tak se u některých aplikací nemusí projevit ihned. V takovém případě ale stačí, abyste aplikaci kompletně ukončili, a poté opětovně spustili, popřípadě můžete provést restart systému, čímž se Mac uvědomí nejrychleji. Osobně mě nejvíce štvalo, že jsem v režimu celé obrazovky neviděl čas a ztrácel jsem přehled, což je tedy konečně minulostí.

.