Zavřít reklamu

Když poprvé zapnete nový, popřípadě resetovaný Mac, tak je nutné, abyste prošli úvodním průvodcem, ve kterém si nastavíte základní předvolby. Hned jedním z prvních kroků je nastavení oblasti, ve které se nacházíte, společně s jazykem, který na zařízení budete využívat. Tento jazyk se pak automaticky nastaví nejen pro průvodce, ale také pro celé prostředí operačního systému macOS, a to včetně aplikací. V případě, že nějaká aplikace třetí strany není k dispozici v rodném českém jazyce, tak se nastaví angličtina, popřípadě jiný jazyk, který je v aplikaci k dispozici.

Jak na Macu nastavit jiný jazyk aplikace

Čas od času se ale někteří uživatelé mohou ocitnout v situaci, kdy si stáhnou aplikaci, která je k dispozici v českém jazyce, ale ve finále zjistí, že překlad není úplně ideální, popřípadě že je pro ně zkrátka jednodušší používat angličtinu. Tohle se nejčastěji děje například u profesionálních aplikací pro grafický design, programování apod., pro které je většina postupů zdokumentována v anglickém jazyce. V českém jazyce se tak některé názvy možností mohou výrazně lišit, což zpomaluje práci. Mnoho uživatelů je navíc již na angličtinu zvyklých, takže ji mohou v těchto aplikacích využívat. Dobrou zprávou ale je, že si v macOS můžete nastavit, aby se pouze vybraná aplikace spustila v jiném jazyce, než který je nastaven pro systém macOS. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu Macu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně pak lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Jazyk a oblast.
  • Následně se v menu v horní části okna přesuňte do záložky s názvem Aplikace.
  • Zde pak v levém dolním rohu okna klepněte na tlačítko s ikonou +.
  • Otevře se nové okno, kde si v první menu vyberte aplikaci, u které chcete jazyk změnit.
  • V druhém menu si po zvolení aplikace nastavte jazyk, který chcete využít.
  • Nakonec nezapomeňte klepnout na tlačítko Přidat vpravo dole.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu nastavit, aby se vybraná aplikace spouštěla v odlišném jazyce. Pokud takto chcete nastavit více aplikací, tak stačí samozřejmě opakovaně klikat na tlačítko s ikonou + a aplikace s jazykem přidávat. V případě, že byste chtěli nějakou aplikaci ze seznamu odstranit, tak ji klepnutím označte a stiskněte vlevo dole tlačítko s ikonou -. Aby došlo ke změně jazyka po využití výše uvedeného postupu, tak je nutné aplikaci restartovat, potažmo ukončit a znova spustit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.