Zavřít reklamu

Pokud k vašemu Macu či MacBooku připojíte externí monitor, tak se většinou nemusíte o nic starat. Po několika sekundách se totiž obraz rozšíří a jediné, co musíte udělat po prvním připojení nového externího monitoru, je změnit uspořádání monitorů. Občas se ale může stát, že se obraz okamžitě nezobrazí, popřípadě že dojde k jeho špatnému zobrazení. V těchto případech můžete vyzkoušet monitor odpojit a opětovně jej zapojit, existuje však o mnoho šetrnější způsob, který vám v případě, že monitor nefunguje, může pomoci.

Jak na Macu opětovně rozpoznat monitory v případě nefunkčnosti

Jestliže máte na Macu či MacBooku problémy s připojením a rozpoznáním externích monitorů, tak můžete využít funkci pro opětovné rozpoznání všech připojených monitorů. Tento postup dokáže jednoduše vyřešit mnoho problémů, které jsou s externími monitory spojené. Postup pro rozpoznání monitorů je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Tímto se otevře okno, ve kterém najdete veškeré sekce pro úpravu předvoleb systému.
  • V rámci tohoto okna je nutné, abyste lokalizovali a klepnuli na sekci Monitory.
  • Jakmile tak učiníte, tak se v horním menu přesvědčte, že se nacházíte v záložce Monitor.
  • Nyní na klávesnici podržte klávesu Option, na některých starších zařízeních Alt.
  • Klávesu držte a v pravém dolním rohu pak klepněte na tlačítko Rozpoznat monitory.

Ihned po stisknutí tohoto tlačítka dojde k probliknutí všech připojených monitorů. Po opětovném načtení už by mělo být vše v pořádku. V případě, že se vám problém vyřešit nepodařilo, tak s největší pravděpodobností nebude problém v systému macOS, ale někde jinde. Pro všechny tyto případy jsme připravili článek, ve kterém se můžete dozvědět více o tom co dělat, když máte s připojením externího monitoru k Macu či MacBooku problémy.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více