Zavřít reklamu

Režimy Soustředění jsou pravděpodobně jednou z nejlepších funkcí pro zvýšení produktivity, kterou jsme v posledních letech v zařízeních Apple viděli. Mnoho lidí používá pouze režim Nerušit, ale tím, že se takto omezují, přicházejí o několik potenciálních výhod.

Používání režimů Soustředění v zařízení Apple vám může pomoci omezit rozptylování a udělat více práce. Navíc můžete pomocí této funkce rozhodnout, které aplikace jsou skutečně nezbytné. Režimy Soustředění jsou přizpůsobitelné nejen co se týče obsahu nebo toho, kdo vás může kontaktovat. Apple u nich umožňuje také přizpůsobit barvy a ikony.

Jak na Macu přizpůsobit barvy a ikonky režimu Soustředění

Přizpůsobení barev a ikonek v režimech Soustředění na Macu není ničím složitým ani časově náročným. Bohatě si vystačíte s hrstkou kroků, které vám popisujeme na následujících řádcích.

Na Macu klikněte na   menu -> Nastavení systému.
V levé části okna nastavení klikněte na Soustředění.
Zahajte tvorbu nového režimu Soustředění.
Nyní můžete nastavit barvu i ikonku vámi vytvořeného režimu Soustředění.

Při vytváření vlastních režimů soustředění si budete chtít přizpůsobit jejich barvy a ikony, aby byly snadno rozpoznatelné. A nyní, když jste dočetli až na konec tohoto článku, máte všechny nástroje, které přesně k tomu potřebujete. Barvy a ikonky nicméně není bohužel možné změnit u výchozích režimů Soustředění.

.