iWant

Jak na samostatnou zálohu a obnovu SMS a iMessage

iWant

Jak zálohovat a následně obnovit veškeré SMS zprávy a zprávy iMessage, aniž byste museli zálohovat a obnovovat všechen obsah ve vašem iPhonu? Takový postup se vám bude hodit, když chcete nainstalovat čistý operační systém iOS, ale chcete si z toho starého přenést zprávy.

K celé akci budete potřebovat počítač s nainstalovanými iTunes, kabel k propojení se zařízením a aplikaci iBackupBot, kterou si můžete zdarma stáhnout z tohoto odkazu.

Krok 1

sms_backup_screen

Připojte iPhone, jenž obsahuje zprávy, které chcete samostatně přenést do jiného iPhonu, k počítači s nainstalovanými iTunes. Dále klikněte na ikonu se zařízením a v sekci Zálohy zvolte Tento počítač. Je nutné se ujistit, zdali nemáte zaškrtnutou možnost Šifrovat zálohy iPhonu. Pokud ne, klepněte na Zálohovat. Poté, co bude záloha dokončena, odpojte iPhone.

Pokud budete zálohu, respektive zprávy, přenášet do vašeho „starého“ iPhonu a chcete začít zcela od píky, tak po záloze resetujte zařízení do továrního nastavení. Pokud však chcete obsah přenést do kompletně nového iPhonu, postupujte podle návodu při nastavování nového zařízení do doby, než se dostanete úspěšně na domovskou obrazovku.

Krok 2

Připojte iPhone, na který chcete zprávy nahrát, k počítači a otevřete iTunes. Praktikujte stejné postupy jako v případě předchozího bodu, ovšem po záloze iPhone nevypojujte a nechte jej připojený společně s otevřenými iTunes.

Krok 3

Spusťte iBackupBot a v sekci Backups zvolte nově vytvořenou zálohu. Rozklikněte ikonu malého trojúhelníku na levé straně názvu vaší zálohy a klikněte na User Information Manager.

Krok 4

ibackupbot_screen

Rozklikněte sekci Messages a stiskněte tlačítko Import. Je zde šance, že vám bude položena otázka, zdali si chcete vybrat zálohu, ze které má import proběhnout. Pokud tomu tak bude, zvolte zálohu zařízení, kterou jste vytvořili na základě návodu v prvním kroku a stiskněte OK.

Krok 5

import-file-ibackupbot

Klikněte na tlačítko OK v okně Import Messages a následně v okně Import File, které se vám objeví, odškrtněte Do this for all conflicts a zmáčkněte tlačítko Yes.

Krok 6

merged-backup-ibackupbot

Stiskněte tlačítko OK, jež potvrzuje, že všechny zprávy a přílohy byly spojeny se zálohou. Následně zavřete iBackupBot a vraťte se zpět do iTunes, kde kliknete na tlačítko Obnovit ze zálohy, zvolíte tu samou zálohu, kterou jste vytvořili v předchozích krocích, a zmáčknete tlačítko Restore. Tímto dostanete do cílového iPhonu zálohu původní instalace iOS, jež je obohacena o SMS, které do ní byly přidány pomocí aplikace iBackupBot.

sms_restore_screen

Krok 7

Jakmile bude obnova zálohy dokončena, otevřete aplikaci Zprávy na vašem iPhonu, abyste se ujistili, že všechny zprávy (včetně příloh, pokud nějaké v době zálohy existovaly) byly úspěšně přeneseny.

Může se také stát, že budete muset obnovit vaše kontakty pomocí iCloudu či jiné služby, aby zprávy korespondovaly se správnými jmény.

Zdroj: 9to5Mac