Zavřít reklamu

Pokud bydlíte ve větším domě, tak se vám určitě už alespoň jednou stalo, že jste nemohli najít váš iPhone. Na místě, které je pro něj obvyklé se nenacházel, na nabíječce taky ne, v koupelně či na záchodě nikterak. Po několika minutách hledání, kdy už jste byli zoufalí, jste iPhone mohli najít třeba v ledničce, kam jste jej umístili, když jste si šli ohřát oběd. Pokud vlastníte Apple Watch, tak si celou tuto situaci hledání iPhonu můžete velmi jednoduše ulehčit. Tak stejně to platí v případě, že chcete iPhonem najít vaše Apple Watch. Pokud chcete zjistit více, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak najít iPhone pomocí Apple Watch

Pokud jste se ocitli v situaci, kterou jsem popsal výše, a nemůžete najít váš iPhone, tak je postup pro jeho najití velmi jednoduchý. Stačí, abyste na vašich Apple Watch otevřeli ovládací centrum. Toho docílíte tak, že prstem na domovské obrazovce přejedete zdola nahoru. V případě, že se nacházíte v nějaké aplikaci, tak stačí prst na spodní hraně displeje chvíli podržet, a poté ním přejet směrem nahoru. Jakmile ovládací centrum otevřete, tak stačí, abyste klepnuli na ikonu iPhonu s vlnami. Po kliknutí na tuto ikonu se během pár okamžiků, samozřejmě v případě, že je iPhone poblíž v dosahu Bluetooth, rozezní zvuk, díky kterého lze iPhone jednoduše najít. Tuto funkci osobně používám hned několikrát denně, jelikož iPhone všude tahám s sebou a pokaždé jej někde nechám.

Jak najít Apple Watch pomocí iPhone

Pokud potřebujete zařízení najít naopak, tedy potřebujete pomocí iPhonu najít Apple Watch, tak tak můžete učinit hned několika způsoby. V prvním případě stačí přejít do aplikace Najít, kde se ve spodním menu přesuňte do sekce Zařízení. Zde poté vaše hodinky rozklikněte a klepněte u nich na Přehrát zvuk. O vyhledání Apple Watch můžete poprosit i Siri, stačí pronést frázi „Hey Siri, where are my Apple Watch?“ Pokud jsou hodinky v blízkosti, tak vám to Siri oznámí a přehraje na nich zvuk. Hodinky se v tomto případě z bezpečnostních důvodů uzamknou. Stejným způsobem můžete najít i jiná jablečná zařízení – například iPad či třeba MacBook.

.