Zavřít reklamu

Dalším z velmi užitečných nástrojů na Macu je nativní aplikace Najít, s jejíž pomocí můžete snadno vyhledat zapomenutá a ztracená Apple zařízení, případně je na dálku vymazat, zamknout, nebo na nich přehrát zvuk.

Předpokládáme, že funkci Najít máte na svém Macu aktivovanou. Pokud ne, musíte nejprve zapnout Polohové služby. Klikněte na Apple menu v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu, zvolte Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí, a u polohových služeb aktivujte položku Najít. Pokud se vám nedaří položku zaškrtnout, klikněte v levém dolním rohu okna nastavení na ikonku zámku a zadejte heslo ke svému Macu. Pro nastavení funkce Najít můj Mac klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na Apple menu -> Předvolby systému a poté klikněte na své Apple ID. V bočním panelu na levé straně okna aplikace klikněte na iCloud a ve vedlejším okně zaškrtněte položku Najít můj Mac.

Pro aktivaci sdílení své polohy nejprve spusťte aplikaci Najít a poté klikněte na položku Lidé. V seznamu vyberte sebe a na mapě klikněte na ikonku malého “i” v kroužku. Aktivujte volbu Sdílet moji polohu. Pro zobrazení vaší aktuální polohy v aplikaci Najít na Macu klikněte na Lidé a v levém dolním rohu mapy klikněte na ikonku šipky. Poté už jen stačí pod seznamem Lidé kliknout na Sdílet moji polohu a do pole zadat jméno, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu příjemce.

.