Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak rozhodně víte, že z nich můžete odpovídat na příchozí zprávy či iMessage. Možností pro odpověď je hned několik, většina z nás ale používá funkci diktování. Využívat diktování samozřejmě není vhodné v naprosto všech situacích, avšak v mnohých případech dokáže celý proces odpovědi urychlit – nemusíte totiž složitě vytahovat iPhone z kapsy či kabelky. Ve výchozím nastavení v Apple Watch je nastaveno, aby se diktování automaticky převedlo na text. Pokud vám ale hodinky často nerozumí, anebo byste jednoduše z jiného důvodu chtěli nastavit, aby se namísto přepisování textu poslala audio zpráva (nahrávka), tak můžete. V tomto návodu se podíváme, jak na to.

Jak nastavit, aby se na Apple Watch po diktování zaslal audio záznam

Pokud chcete nastavit, aby se při odpovídání na zprávu či iMessasge pomocí diktování odeslal namísto převedeného textu audio záznam, tak je nutné, abyste se přesunuli na váš iPhone, se kterým máte Apple Watch spárovány. Na Apple Watch tuto předvolbu nenajdete. Na iPhonu tedy otevřete aplikaci Watch, kde v sekci Moje hodinky sjeďte o něco níže k řádku s názvem Zprávy, jenž rozklikněte. Zde poté stačí, abyste se otevřeli Diktování, kde přepněte možnost z Přepis na Audio. Popřípadě si můžete také aktivací možnosti Přepis nebo audio nastavit, aby se vás Apple Watch vždy zeptaly.

Kromě nastavení možnosti pro diktování si v této sekci předvoleb můžete změnit nastavení výchozích odpovědí. Tyto odpovědi lze definovat jakožto „rychlé odpovědi“. Pokud možnost Výchozí odpovědi rozkliknete, tak si můžete (de)aktivovat Chytré odpovědi, které se na Apple Watch zobrazují samy v závislosti na tom, na jakou zprávu odpovíte. Pokud tuto funkci deaktivujete, tak si můžete nastavit vlastní výchozí odpovědi, a poté s nimi na Apple Watch pracovat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.