Zavřít reklamu

Při používání Macu máte spoustu možností, jak si používání vašeho jablečného počítače přizpůsobit. Jednou z nejlepších věcí, které Apple udělal, je těsnější propojení hlasu a psaní, což znamená, že byste neměli mít příliš problémů se zadáváním obsahu i tehdy, kdy zrovna nemůžete psát.

Diktování na Macu můžete upravit mnoha způsoby, přičemž jedním z nich je změna jazyka.
Při používání funkce Diktování na Macu si můžete vybrat z několika různých jazyků. K dispozici je několik verzí angličtiny včetně dialektů z Velké Británie, USA, Singapuru, Indie a Austrálie. Najdete zde ale také například různé varianty francouzštiny. Zatímco můžete používat verzi jazyka, kterým se mluví ve Francii, váš Mac má také nabídku diktování pro švýcarskou, kanadskou nebo belgickou francouzštinu. Diktování v němčině zase pro změnu nabízí možnosti pro Německo, Rakousko a Švýcarsko, a regionální varianty nabízí také třeba španělština.

Zadávání textu za pomoci hlasu je užitečnou funkcí, kterou jistě využije nejeden uživatel. K používání Diktování není zapotřebí internetové připojení – veškeré zpracování probíhá ve většině případů přímo na zařízení. Pokud váš Mac během 30 sekund nedetekuje z vaší strany žádnou aktivitu, automaticky diktování ukončí. Ve výchozím nastavení nabízí váš Mac pochopitelně diktování v jazyce, ve kterém jej máte nastavený, jazyk diktování ale můžete snadno a bez problémů změnit.

Na Macu klikněte na   menu v levém horním rohu a zvolte Nastavení systému. V levé části okna nastavení klikněte na Klávesnice a poté v sekci Diktování aktivujte příslušnou funkci. Je možné, že jste již v minulosti Diktování na vašem Macu povolili. Nyní zamiřte do pole Jazyky a klikněte na Upravit. Zobrazí se vám nabídka, ze které následně vyberte další požadované jazyky. Diktování zahájíte dvojitým stiskem klávesy Fn. Ihned po použití této zkratky se vám v poli, kam chcete zadávat text za pomoci diktování, zobrazí modrý indikátor se zkratkou výchozího jazyka. Pokud chcete přepnout na některý z jiných jazyků, které jste pro diktování vybrali za pomoci dříve zmíněných kroků, stačí na něj kliknout.

Jak vidíte, změna jazyka diktování není na Macu ničím složitým – stačí jen pár kliknutí v Nastavení. Změna jazyka Diktování je obzvlášť výhodná zejména pro ty, kteří na Macu často zadávají text ve více různých jazycích.

.