Zavřít reklamu

Věděli jste, že nový iPhone 5 s iOS 6 umí fotit při natáčení videa? Je to opravdu jednoduché.

Poslední generace jablečných telefonů iPhone zvládá natáčet video ve vysokém rozlišení a obliba použití telefonu jako videokamery roste. Někdy však chcete nebo potřebujete při natáčení videa pořídit i fotografii. S iPhone 4/4S to bohužel nepůjde, pokud však vlastníte iPhone 5, iOS vám tuto možnost nabídne.

Díky iPhone 5 tedy můžete natáčet video a bez jeho přerušení vytvořit fotografii. Jak tedy na to?

Stačí otevřít aplikaci Fotoaparát a přejít do natáčení videa. Jakmile spustíte nahrávání, objeví se v pravém horním rohu ikonka fotoaparátu. Při jejím stisknutí se vyfotí snímaná scéna bez přerušení nahrávání videa.

Fotografii naleznete uloženou jako všechny ostatní, v aplikaci Obrázky.

Funkce je to skvělá, jednu nevýhodu však má. Fotoaparát iPhone 5 zvládne při normálním fotografování pořizovat snímky v rozlišení 8 megapixelů. Při focení scény při natáčení videa se však uloží pouze snímek o rozlišení 1920 × 1080 pix stejně jako je rozlišení videa. To je zřejmě způsobeno tím, že telefon snímá v tomto rozlišení také video, nemůže tedy fotit v plném rozlišení.

zdroj: OSXDaily.com

[do action=“sponzor-poradny“/]

Jsem student, co se zajímá o IT svět, Apple  a píše pro několik jablečných webů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dobrý den, podle mě je ale asi lepší si po natočení videa v klidu vybrat a uložit libovolný frame jako samostatnou fotografii pomocí aplikace Video 2 Photo. Aplikace funguje i na iPhone 4 a občas bývá zdarma.

celý text





Čtěte více



.