Zavřít reklamu

Společnost Apple na svém YouTube kanále včera večer zveřejnila nový videoklip s názvem Sway, který zaujme především vánoční atmosférou. Hlavními hrdiny jsou bezdrátová sluchátka AirPods a nový iPhone X. Video si v celé své kráse můžete prohlédnout níže. Co si z něj odnesete je v podstatě jen na vás, jestli vás dokáže naladit na přicházející vánoční atmosféru (a vnuknout myšlenku, že nutně potřebujete AirPods a iPhone X), tak splnilo svůj účel. Pro našince je však video zajímavé především tím, že bylo natáčeno v Praze.

Hned na počátku videa je možné vidět české popisky ve výlohách, jako je například „Cukrárna tety Emy“. Z videa je jasně patrné, že si grafici s videem a jeho obsahem výrazně pohráli. Jak se následně ukázalo, Apple tento spot natáčel v Náplavní ulici, kterou si můžete na Google Street View prohlédnout zde. Pro potřeby spotu je výrazně upravena, Applu se nejspíše nelíbila například vietnamská večerka či masna. Pokud však porovnáte například vstupní bránu nebo umístění čísla popisného, vše sedí přesně na tento kousek ulice. Vnitroblok, který se ve spotu objevuje, je pak kousek vedle.

https://youtu.be/1lGHZ5NMHRY

Bylo by zajímavé vidět nějaké krátké video o tom, jak byla tato reklama natočena a především následně upravena do takové podoby, v jaké se na ní můžeme podívat. Co se Prahy týče, rozhodně se nejednalo o první spot společnosti Apple, ve kterém se vyskytuje. Loňský vánoční spot zde byl natáčen také, byť video na YouTube z nějakého důvodu není. Když už Apple Prahu tak rád využívá pro natáčení svých reklamních videí, mohl by zde třeba umístit oficiální Apple Store. Například jako dárek k vánocům (nemusí to být ty letošní!) všem fanouškům z ČR…

Zdroj: YouTube

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Na displeji iPhonu X to vypadá hezky – pěkně využitý formát displeje. Na větším plusku to bude citelně menší a musí to na něm vypadat dost blbě.

celý text

Čtěte více.