Zavřít reklamu

Minulý týden byl oficiálně spuštěn provoz streamovací služby Apple TV+, její přijetí však bylo na mnoha místech spíše rozpačité. O nepříliš velkém diváckém zájmu o nabídku této služby svědčí i zpráva společnosti Parrot Analytics, podle které je zájem o prémiový obsah od Applu výrazně nižší než o nejlepší pořady na Netflixu – alespoň v tuto chvíli. Tyto údaje ale mohou být zkreslené řadou faktorů.

Zatím je asi příliš brzy na vynášení soudů o případné úspěšnosti či neúspěšnosti služby Apple TV+. Nabídka ročního předplatného zdarma pro uživatele, kteří si po 10. září pořídí některý z nových produktů Applu, se k 1. listopadu odhadem vztahuje zhruba na 50 milionů uživatelů, přičemž v průběhu předvánočního období by tento počet mohl teoreticky narůst. Ostatním nabízí Apple možnost vyzkoušet týdenní bezplatné období, řada lidí ale jeho aktivaci odkládá na dobu, kdy se knihovna titulů o něco více rozroste.

Čas je při posuzování úspěšnosti streamovacích služeb obzvlášť důležitým faktorem. Řada potenciálních předplatitelů se rozhoduje delší dobu a neaktivuje si službu ihned v den jejího oficiálního spuštění, jiní čekají na různé výhodné nabídky v podobě balíčků, další zase čekají na to, až se rozšíří obsah služby, případně až se objeví více recenzí a ohlasů.

Zmíněná zpráva od Parrot Analytics uvádí, že ze všech pořadů, které Apple TV+ v době svého spuštění nabídla, se podařilo pouze seriálu See dostat se mezi dvacítku nejvíce poptávaných pořadů k 2. listopadu. O tituly For All Mankind, Dickinson a Morning Show byl podstatně nižší zájem.

Sledovanost posledně jmenovaného seriál odpovídá zájmu o úvodní sérii The Dark Crystal: Age of Resistance na Netflixu. Dva dny po premiéře nicméně pořady od Applu zaznamenaly třicetiprocentní nárůst. Apple zatím konkrétní čísla související s  TV+ nezveřejnil.

V souvislosti s Apple TV+ se ale objevila ještě jedna zajímavá zpráva. Podle agentury Reuters probíhá v současné chvíli jednání Applu se společností Showtime o možné dohodě, v jejímž rámci by se služba mohla stát součástí výhodného balíčku.

V nabídce kanálů Apple TV mohou diváci ze Severní Ameriky najít také Showtime, a je pravděpodobné, že by Apple mohl začít nabízet předplatné Showtime a  TV+ za zvýhodněnou cenu – případně přijít s balíčkem více služeb. Podle některých (zatím nezaručených) zpráv probíhají podobná jednání také v souvislosti s Apple Music a hudebními vydavatelstvími.

Zaujala vás Apple TV+? Pokud ne, v čem byl podle vás háček?

apple tv+
.