Zavřít reklamu

Zákazníky v České republice již pěknou řádku let trápí fakt, že tuzemští mobilní operátoři stále nejsou schopni snížit ceny datových tarifů. Přestože se situace za současné nabídky některých neomezených tarifů posunula kupředu, tak oproti jiným evropským státům je poměr ceny a dat tristní. V nastavení iPhonu sice najdete sekci pro správu využití dat, z té však informací mnoho nevyčtete. V App Storu se ale nachází zajímavé aplikace, které vám správu mobilního tarifu usnadní.

Data Usage

Pokud vám nejde o nějaké složité statistiky, avšak přehled o využitých mobilních datech byste chtěli mít neustále na očích, tak z této aplikace budete přinejmenším nadšeni. Data Usage totiž nabízí jednoduchý widget, který vám na ploše či na obrazovce Dnes neustále ukazuje informace o tom, kolik jste vyčerpali dat. Je také možné aktivovat automatický reset například po měsíci, kdy většině z nás končí fakturační období.

Aplikaci Data Usage nainstalujete bezplatně zde

My Data Manager VPN Security

Velice populárním programem z této kategorie je My Data Manager VPN Security. Nejenže dokáže sledovat, kolik dat jste vyčerpali prostřednictvím WiFi, datového připojení i roamingu, zároveň je ale schopný vás chránit před sledováním internetového poskytovatele. Samozřejmostí je možnost upozornění po vyčerpání vámi nastaveného datového limitu – pokud tedy nechcete vyčerpat datový balíček, notifikaci jistě oceníte. Jestliže vás zajímá, kolik dat spotřebují vaše ratolesti či jiní rodinní příslušníci, potěší vás, že software podporuje sledování napříč zařízeními, která si sem přidáte.

Aplikaci My Data Manager VPN Security nainstalujete bezplatně zde

Data Monitor

Data Monitor opět patří mezi spolehlivé programy, které sledují využití dat při využití Wi-Fi i mobilních dat. Je možné si nastavit automatický reset po týdnu nebo měsíci, nemusíte si tedy pamatovat, kdy začíná nové fakturační období. Zároveň je možné nastavit upozornění ve chvíli, kdy překročíte předem nastavený datový limit, kromě toho program dokáže sledovat, která aplikace je datově nejnáročnější.

Aplikaci Data Monitor stáhnete z tohoto odkazu

DataMan

DataMan je placený software, pokud ale chcete opravdu podrobné statistiky, není důvod si nepřiplatit. Kromě klasických funkcí jako je automatický reset, možnost nechat se upozorňovat na hrozbu vyčerpání datového limitu nebo praktický widget, dokáže DataMan předpovídat, jak rychle váš balíček vyčerpáte a radí vám, abyste učinili preventivní opatření. Dalším benefitem je bezpochyby propojení se Zkratkami. Díky tomu se například můžete zeptat hlasové asistentky Siri, jak na tom v oblasti čerpání aktuálně jste. Skvělá je také aplikace pro hodinky Apple Watch, která vám aktuálně spotřebovaná data ukazuje jak v komplikaci, tak po jejím otevření. Po zaplacení 25 Kč si řeknete, že jste na sledování spotřebovaných dat učinili tu nejlepší investici, jestli byste však chtěli podrobné denní statistiky, možnost jejich exportu, přizpůsobit si fakturační období a další jednoduché, avšak skvělé vychytávky navíc, připravte si 29 Kč měsíčně.

Aplikaci DataMan zakoupíte za 25 Kč zde

.