Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jablečné nadšence, tak jste před několika dny s největší pravděpodobností zaznamenali rozeslání pozvánek na letošní třetí podzimní Apple Event. Je prakticky jisté, že se na dnešní konferenci, která nese legendární název One more thing, dočkáme představení nových macOS zařízení s procesory Apple Silicon. Kromě toho by mohl Apple představit také například lokalizační přívěsky AirTags, popřípadě náhlavní sluchátka AirPods Studio či novou generaci Apple TV. Pokud už odpočítáváte poslední minuty do startu konference, tak se vám bude hodit tento článek, ve kterém si ukážeme, jak ji můžete sledovat na všemožných platformách.

Prohlédněte si pozvánky na Apple Event z minulých let:

Ještě před tím, než se vrhneme na samotné postupy, tak si pojďme uvést to nejdůležitější, co byste měli vědět. Samotná konference je naplánovaná na 10. listopadu 2020, od 19:00 našeho času. Dnešní Apple Event je tento podzim v pořadí již třetí. Na tom prvním jsme se dočkali představení nových Apple Watch a iPadů, v rámci druhého pak Apple přišel s novými iPhony a HomePodem mini. Dnenší konference bude prakticky na sto procent opět předtočená a samozřejmě proběhne jen online, bez fyzických účastníků – kvůli pandemie koronaviru. Odehrávat se pak bude tradičně v Apple Parku v Kalifornii, popřípadě v Divadle Steva Jobse, které je součástí zmíněného Apple Parku.

Po dobu celé konference, a samozřejmě i po ní, vás budeme na magazínu Jablíčkář.cz a na sesterském magazínu Letem světem Applem zásobovat články, ve kterých najdete přehled všech důležitých novinek. Články bude opět připravovat množství redaktorů tak, aby vám žádná novinka neutekla. Budeme velice rádi, když budete stejně, jako každý rok, sledovat říjnový Apple Event společně s Jablíčkářem!

Jak sledovat dnešní Apple Event na iPhonu a iPadu

Pokud se na dnešní Apple Event chete dívat z iPhonu, anebo iPadu, tak stačí klepnout na tento odkaz. Aby bylo možné stream sledovat, tak je nutné mít na zmíněných zařízeních nainstalovaný iOS 10 nebo novější. Pro co možná nejlepší požitek se doporučuje využít nativní webový prohlížeč Safari. Přenos ale samozřejmě bude fungovat i v jiných prohlížečích.

Jak sledovat dnešní Apple Event na Macu

Chcete-li dnešní konferenci sledovat na Macu či MacBooku, tedy v rámci operačního systému macOS, tak stačí klepnout na tento odkaz. Pro správné fungování budete potřebovat jablečný počítač běžící na operačním systému macOS High Sierra 10.13 nebo novějším. I v tomto případě se doporučuje využít nativní prohlížeč Safari, přenos však bude fungovat i na Chrome a dalších prohlížečích.

Jak sledovat dnešní Apple Event na Apple TV

Jestliže se rozhodnete dnešní možné představení nových macOS zařízení sledovat z jablečné televize, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se přesunout do nativní aplikace Apple TV, kde vyhledejte film s názvem Speciální události Apple, popřípadě Apple Event – poté stačí film spustit. Přenos je zpravidla k dispozici až pár minut před startem konference, berte to tedy v potaz. Naprosto stejně to funguje i v případě, že nevlastníte fyzickou Apple TV, ale máte k dispozici přímo v televizi aplikaci Apple TV.

Jak sledovat dnešní Apple Event na Windows

Živé přenosy od společnosti Apple můžete bez problémů sledovat i na konkurenčním operačním systému Windows, byť to v minulosti tak jednoduché nebylo. Konkrétně jablečná společnost doporučuje pro správný chod používat prohlížeč Microsoft Edge. Stejně dobře však fungují i ostatní prohlížeče, jako je například Chrome nebo Firefox. Jedinou podmínkou je fakt, že vámi vybraný prohlížeč musí podporovat MSE, H.264 a AAC. K živému přenosu se dostanete pomocí tohoto odkazu. Sledovat můžete událost i na YouTube zde.

Jak sledovat Apple Event na Androidu

Pokud jste chtěli Apple Event ještě před několika málo lety sledovat na vašem Android zařízení, museli jste tak učinit zbytečně složitým způsobem – jednoduše řečeno bylo lepší, abyste se přesunuli na počítač či jiné výše zmíněné zařízení. Pro sledování jste totiž museli využít síťový proud a speciální aplikaci, samotný přenos byl navíc k tomu často velmi nekvalitní. Nyní už jsou ale živé přenosy z jablečných konferencí k dispozici i na YouTube, který spustíte opravu všude. Pokud tedy chcete dnešní konferenci sledovat na Androidu, stačí přejít na živý přenos na YouTube pomocí tohoto odkazu. Událost můžete sledovat buď přímo z webového prohlížeče, anebo z aplikace YouTube.

Apple oznámil, kdy představí první Macy s procesory Apple Silicon
Zdroj: Apple
.