iWant

Jak v macOS exportovat poznámky do formátu PDF

iWant

Poznámky jsou aplikací, kterou používá každý z nás. Náš mozek bohužel není nafukovací a někdy prostě a jednoduše je lepší si některé důležité věci zapsat, než abychom je zapomněli. Věděli jste ale, že i poznámky si můžete velice jednoduše exportovat do formátu PDF? S formátem PDF už poté můžete dělat velice prakticky cokoliv. Ať už ho můžete připojit jako přílohu k e-mailu nebo například si dokument nechat vytisknout. Pokud byste si chtěli buď z předešlých důvodů nechat PDF dokument vytvořit a nebo potřebujete PDF formát vytvořit za jiným účelem, tak jste tady dnes správně. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak exportovat poznámky do PDF

  • Přepneme se do aplikace Poznámky
  • Rozklikneme nebo vytvoříme poznámku, kterou chceme uložit do PDF formátu
  • Nyní klikneme v horní liště na záložku Soubor
  • Z rozevíracího menu, které se zobrazí, vybereme možnost Exportovat jako PDF
  • Otevře se okno, ve kterém si můžeme poznámku pojmenovat podle potřeby a taktéž můžeme zvolit, kam se výsledný PDF soubor uloží

To je vše – doopravdy je tento proces tak jednoduchý. Výsledné PDF bude vypadat stejně, jako v Poznámkách. Najdete zde samozřejmě text, ale i obrázky, tabulky a vše ostatní, co se v původní poznámce nacházelo.

Před tím, než jsem o tomto triku věděl, jsem si vždycky poznámky musel do jiných zařízení ukládat pomocí snímků obrazovky. Tato funkce mi velice usnadnila práci s poznámkami mimo Apple zařízení, jelikož PDF v dnešní době otevřete snad už doopravdy všude.