Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme tip na zajímavou zkratku pro váš iPhone. V dnešním článku vám představíme zkratku s názvem Generate PDF from Text, která slouží k vytvoření PDF nejen z textu na webových stránkách.

Každému z vás se určitě již někdy stalo, že při procházení internetu narazil na zajímavý článek či jiný užitečný text, který si chtěl vytisknout nebo ve zjednodušené podobě uložit do souborů či převést třeba do nativních Knih. K těmto účelům může posloužit buďto některá z aplikací třetích stran, nebo si můžete PDF (nejen) z článku na webu snadno a rychle vygenerovat za pomoci zkratky, která nese všeříkající název Generate PDF from Text. Jedná se o jednoduchou, ale užitečnou a účinnou zkratku, kterou si v její nastavení umístit na list sdílení, a poté během několika málo chvilek vygenerovat PDF, se kterým můžete posléze naložit zcela dle libosti. Pokud si na to troufáte, můžete v nastavení zkratky změnit jednotlivé parametry výsledné podoby PDF, buďte ale raději opatrní.

Obrovskou výhodou zkratky Generate PDF from Text je fakt, že dokáže pracovat nejen s textem, který se nachází na libovolné webové stránce, ale téměř s jakýmkoliv textem v různých aplikacích. Do formátu PDF si tak snadno můžete převést například vaše připomínky či poznámky – stačí jen klepnout na název zkratky na listu sdílení nebo použít hlasový příkaz pro asistentku Siri. Zkratka funguje opravdu spolehlivě a bez problémů, vygenerované PDF můžete následně sdílet obvyklými způsoby, případně jej můžete uložit do nativních Souborů, otevřít pro anotace, nebo uložit do nativní aplikace Knihy na vašem iPhonu pro pozdější přečtení.

Zkratku Generate PDF from Text stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.