Zavřít reklamu

Většina z nás používá Mac či MacBook ke klasické práci. Náplní takové práce může být například administrativa či kreativní tvorba. Mnoho lidí si však stále nedokáže představit, že se Mac používat i jakožto profesionální nástroj pro každého „ajťáka“. Důkazem toho jsou například pokročilá nastavení Wi-Fi sítě, která nenajdete snad ani v konkurenčním operačním systému Windows. Pojďme se společně podívat, co všechno se v těchto nastaveních nachází, a jak se k nim můžete dostat.

Jak v macOS zobrazit pokročilé nastavení Wi-Fi sítě

Pokud chcete na vašem Macu či MacBooku zobrazit pokročilé nastavení Wi-Fi sítě, tak je postup prakticky velmi jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je podržet na klávesnici klávesu Option, a poté v horní liště kliknout kurzorem na ikonu Wi-Fi. Po zobrazení tohoto menu můžete klávesu Option pustit. V tomto rozšířeném menu najdete velmi užitečné informace, které využije především milovník IT. Mezi nejužitečnější řádky patří například IP směrovače, IP zařízení, MAC adresa, typ zabezpečení, či například využívaný kanál. Nechybí však ani další informace o rychlosti, RSSI, kódu země či šumu.

Velmi zajímavá je také funkce, potažmo nástroj, ke kterému se dostanete po kliknutí na možnost Otevřít aplikaci Diagnostika bezdrátové sítě. Po otevření tohoto nástroje se zobrazí malé okno, které provede diagnostiku vaší sítě a vyhledá chyby či problémy s připojením. Kromě toho vám zobrazí například také kanály, které využívají sítě okolo vás, abyste si sami mohli zvolit ten nejméně vytížený. Pokud tedy máte problémy s Wi-Fi, anebo chcete zjistit, který kanál je pro vás nejlepší, tak můžete tento nástroj využít.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více