Zavřít reklamu

Vánoční výlohy mají magickou atmosféru, ať už procházíte kolem cukrářství, parfumérie nebo obchodu s elektronikou. S rokem 2015 však Apple na jakoukoli speciální tematickou výzdobu rezignoval. Vánoce u něho tak připomínají maximálně zimní tapety vystavených produktů a případně červené logo společnosti, které odkazuje k její snaze v boji proti AIDS. Podívejte se ale, jak vypadaly výlohy společnosti, ještě když formální výzdobu obsahovaly.

2014 – Světelné krabice s vystavenými produkty společnosti byly ty poslední, které jasně na vánoční dobu odkazovaly. Nejčastěji propagovaly iPhone 6 a iPad Air 2. Každá zvenčí chromovaná krabice pak uvnitř obsahovala mřížku LED k zobrazení fascinujících vzorů a animací. Ukázková zařízení pak přehrávala smyčky oblíbených her a aplikací.

2013 – Inspirace roku 2014 jasně vycházela z toho předchozího, kdy Apple vnadil na iPhone 5C a iPad Air, které byly také doprovozeny barevnými LED. Tyto světelné mřížky byly navrženy tak, aby tvořily animované vzory včetně padajících sněhových vloček. Před Apple Kurfürstendamm v Berlíně byly přítomny i skleněné kostky s poutavou grafikou.

2012 – Vánoční věnec společnosti Apple z roku 2012 obsahoval kryty iPad Smart Cover a střídající se barvy iPodu touch. Uvnitř něho pak byla přítomna slovní hříčka „Dotýkající se dárky“. Věnec byl vyroben z tištěných a vrstvených listů pěnové PVC desky a design připomínal reklamu na iPad mini Smart Cover, která byla vydána chvíli před vánoční sezonou.

2011 – V roce 2011 zahrnovaly výlohy modely iPhonu 4s a iPadu 2 v nadživotní velikosti se zaměřením na aplikaci FaceTime. Nechyběla ani spousta ikon aplikací a her z App Store.

2010 – FaceTime byl hlavním artiklem i předchozího roku, kdy skrze něho Santa volal z iPhonu 4. A protože se jednalo o rok debutu iPadu, Apple jej prezentoval uvnitř skleněného těžítka.

2009 – Jedním z nejnáročnějších výstavních projektů, které kdy Apple podnikl, bylo umístění skutečných vánočních stromků do svých výkladních skříní, které byly zasazeny ve skutečné zemi. Po jejich bocích pak byly MacBooky, stejně jako slogan „Give Mac“. V jiné výloze pak byl prezentován iPhone 3GS s tím, že v jednom zařízení najdete na 85 tisíc aplikací.

2008 – Dávno před příchodem AirPodů signalizovaly bílé kabely sluchátek Applu to, že vlastníte jeho iPod. Stejně jako ve svých televizních reklamách z nich zde Apple udělal dominantu, kterou používá nejen Santa ale i jeho pomocníci. Cíleno bylo především na iPod touch a iPod nano.

2007 – Svítící sluchátka v roce 2008 vlastně Apple použil už rok předtím. To akorát v kombinaci s dřevěnými louskáčky. Ty se pak chlubily používáním různých modelů iPodu, tedy jmenovitě touch, nano a classic. Samozřejmě došlo i na iPhone, který byl toho roku představen a způsobil revoluci. Jeho displej byl LED panel, na který se promítaly smyčky videí z připojeného Macu.

2006 – iPod se zdál jako ideální vánoční dárek, proto na něho bylo cíleno i v roce 2006, kdy jej jen místo louskáčků používali dřevění sněhuláci. Nechyběla však ani prezentace iMaců.

2005 – Stejně jako u FaceTime v pozdějších letech propagoval Apple vzájemnou komunikaci s přáteli a rodinou už v roce 2005, to prostřednictvím perníčků. Ty vyjma iPodů ale používaly i iMac G5 vybaveným aplikací iChat.

.