Zavřít reklamu

Ve včerejším Apple souhrnu jsme vás informovali o tom, že se mnoho uživatelů nedávno vydaného operačního systému iOS 13.5.1 potýká s mizernou výdrží baterie jablečných zařízení. Bohužel se zdá, že se jedná o globální problém, a že jsou touto chybou postihnuti snad všichni uživatelé, kteří na iOS 13.5.1 aktualizovali. Tato chyba se projevuje tak, že některé aplikace zůstanou spuštěné na pozadí, což by nebyl takový problém. V tomto případě ale začnou některé aplikace „zneužívat“ hardwarové zdroje. Ve finále se tak právě tyto na pozadí běžící aplikace stanou největším konzumentem baterie.

Nejčastěji za sníženou výdrž baterie může na pozadí běžící aplikace Hudba, později se však ukázalo, že u různých uživatelů tyto problémy způsobovaly různé aplikace. Chybně nastavené aplikace, které na pozadí nadprůměrně využívají hardwarové zdroje, dokázaly dle testů jednoho z uživatelů spotřebovat za 18 hodin až 85 % baterie. V případě, že jste se i vy stali oběťmi této chyby a vaše zařízení vydrží nabité jen několik málo hodin, tak pro vás máme jeden razantní, ale funkční tip. Vzhledem k tomu, že problémy způsobuje běh aplikace na pozadí, tak je řešení jednoduché – běh na pozadí aplikaci zakázat. Pokud nevíte, jak na to, tak pokračujte ve čtení dalšího odstavce.

Takto se chyba v iOS 13.5.1 projevuje, na posledním snímku obrazovky si všimněte doby, po kterou aplikace běžela na pozadí:

Prvně je samozřejmě nutné zjistit, která aplikace ve vašem případě za sníženou výdrž baterie iPhonu může. V tomto případě přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte kolonku Baterie. Jakmile tak učiníte, tak počkejte na načtení grafu využití baterie, a poté opět sjeďte níže. Zobrazí se seznam aplikací, které jsou sestupně seřazeny podle využití baterie. Nyní je nutné, abyste klepnuli v pravé části na tlačítko Zobrazit aktivitu, čímž se u každé aplikace zobrazí info o tom, jak dlouho běžela na pozadí. Vás v tomto případě zajímá ta aplikace, která na pozadí běžela o poznání déle, než ty ostatní (v řádu hodin). Právě u této aplikace je nutné běh na pozadí zakázat. Pro zakázání se přesuňte do nativní aplikace Nastavení, kde rozklikněte sekci Obecné, a poté Aktualizace na pozadí. Zde stačí v seznamu najít aplikaci, která nejvíce spotřebovává baterii (viz postup výše), a přepínač u ní přepnout do neaktivní polohy.

.