Zavřít reklamu

Nabíječka ‌MagSafe‌ původně vyšla na podzim roku 2020 spolu s ‌iPhony 12‌, kdy Apple představil tuto variantu svého bezdrátového nabíjení. Nyní ji samozřejmě podporují i všechny modely iPhonu 13 a dokonce i bezdrátová nabíjecí pouzdra AirPodů. Společnost pro tuto nabíječku aktuálně vydala nový firmware. Jak jej ale zkontrolovat a popřípadě nainstalovat? 

Bezdrátové nabíjení nabíječkou MagSafe má tu výhodu, že dokonale zarovnané magnety přichytí iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro a postarají se o rychlejší bezdrátové nabíjení příkonem až 15 W. Standard Qi nabízí u telefonů iPhone jen 7,5 W. Se zařízeními Qi ale zachovává nabíječka patřičnou kompatibilitu, takže s ní můžete nabíjet třeba i iPhony 8, X, XS a další, stejně jako AirPody s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem ještě před samotnou jejich MagSafe kompatibilitou.

MagSafe nabíječku si můžete pořídit přímo z Apple Online Store, kde vás vyjde na 1 190 Kč. Její kabel zakončený USB-C konektorem je dlouhý 1 m a počítejte s tím, že v balení nenajdete napájecí adaptér. Apple pro plnou kompatibilitu nových iPhonů, tedy těch řady 12 a 13, doporučuje použít 20W USB-C napájecí adaptér.

Zjištění sériového čísla a firmwaru MagSafe nabíječky 

Stejně jako poskytuje Apple nový firmware pro své AirPody a další zařízení, činí tak i u této bezdrátové MagSafe nabíječky. Opravuje tím různé chyby a zároveň přidává některá vylepšení. Kontrolou firmwaru navíc také můžete odhalit ten fakt, že případně vlastníte neoriginální produkt. Ten se vám totiž v informacích nezobrazí. Pomocí následujícího postupu však nezjistíte označení příslušenství třetích stran.

iPhone 12 Pro

Připojte MagSafe nabíječku ke svému iPhonu tak, aby byly magnety patřičně zarovnány a zahájilo se samotné nabíjení. To poznáte podle charakteristické animace na displeji. V pravém horním rohu zařízení byste také měli vidět ikonu baterie se zobrazeným bleskem značící probíhající nabíjení. 

  • Otevřete v nabíjeném iPhonu Nastavení. 
  • Jděte do nabídky Obecné. 
  • Úplně nahoře vyberte Informace. 
  • Nad nabídkou Fyzická SIM se vám zobrazí Apple nabíječka MagSafe. 
  • Rozjeďte její nabídku a zde již vidíte výrobce, číslo modelu a jeho firmware. 

Chcete-li nabíječku aktualizovat na nejnovější firmware, který nese označení 10M229, nemůžete tento krok nijak vyvolat. Protože toto probíhá vzduchem, podobně jako u AirPodů nebo MagSafe baterie, můžete jen chvíli vyčkat, než se tak samo stane. Až aktualizace proběhne, měli byste v řádku verze firmwaru vidět označení 247.0.0.0. Apple nicméně neposkytl informace o tom, co za novinky tento firmware vlastně přináší. 

.