Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak vám zajisté před několika dny neuniklo představení velmi očekávaného MagSafe Battery Packu, potažmo MagSafe baterie. V případě, že jste představení tohoto příslušenství nepostřehli, tak byste měli vědět, že se jedná o externí baterii, kterou lze pomocí technologie MagSafe přicvaknout na zadní stranu iPhonů 12 (a případně novějších). MagSafe baterie je přímým nástupcem Smart Battery Case, kterým jste mohli jednoduše nabíjet některé starší iPhony. Rozdíl je však v tom, že Smart Battery Case je kryt s baterií, který nasadíte na iPhone, kdežto MagSafe Battery Pack je pouze samotná externí baterie s magnety.

Jak na MagSafe baterii zjistit verzi firmware

MagSafe Battery Packu jsme se věnovali již v několika článcích, ve kterých jsme vám sdělili to důležité. Některé novinky však vyplynou na povrch až tehdy, jakmile se produkt dostane k rukám prvních zákazníků. Stejně jako například v případě AirPodů disponuje MagSafe Battery Pack firmwarem, tedy jakýmsi jednoduchým operačním systémem. Ten určuje, jakým způsobem se má příslušenství chovat a popřípadě díky něj Apple může v budoucnu zpřístupnit nové funkce. Pokud byste chtěli zjistit, jakou verzi firmwaru má vaše MagSafe baterie, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste váš MagSafe Battery Pack vzali a přicvakli na záda iPhonu.
  • Dále na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce s názvem Obecné.
  • Následně v horní části obrazovky rozklikněte kolonku s názvem Informace.
  • Pak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a klepněte na řádek MagSafe Battery Pack.
  • Zde už se v jednom z řádků informace o verzi firmwaru objeví.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy zjistit, jakou verzi firmwaru máte nainstalovanou na vašem MagSafe Battery Packu. Abyste mohli MagSafe Battery Pack využívat, tak je nutné mít iOS 14.7 a novější, popřípadě čtvrtou vývojářskou beta verzi iOS 15 a novější. Co se týká nových verzí firmwaru, tak je Apple vydává nepravidelně – nelze tedy přesně určit, kdy k vydání nové verze dojde. Očekávat ji ale můžete vždy pokaždé, když Apple představí nějakou novou funkci, která není k dispozici. Právě pomocí firmwaru se totiž příslušenství tuto novou funkci naučí. O vydání nové verze firmwaru vás jinak informujeme na našem magazínu.

.