Zavřít reklamu
iWant

Jak zvolit nejlepší způsob sdílení fotografií z iPhonu?

iWant

Fotoaparát, který je součástí iPhonu od Applu, se s každým novým modelem více a více zlepšuje. Není tedy divu, že na iPhone fotí čím dál více uživatelů, kteří se o svá díla chtějí podělit s nejbližšími. Jaké jsou nejlepší způsoby sdílení iPhone fotografií?

Sdílení fotografií a videí, pořízených na iPhone, bohužel není vždy jednoduchou a jasně danou záležitostí – každý z možných způsobů sdílení má své specifické podmínky a může ovlivnit konečnou kvalitu sdíleného obsahu. Pro ty, kteří by rádi měli ve způsobech sdílení iPhone fotografií a videí konečně přehled, zpracoval Johann Werk přehledný diagram s informacemi o tom, jak která metoda funguje.

Příspěvek s názvem „Guide to Sharing with Apple Photos“ si na síti GitHub velice rychle získal svou popularitu. Werk v něm zdůrazňuje řadu výzev, kterým musí čelit uživatelé, sdílející fotografie a videa ze svého iPhonu. Werk se ve své práci nevyhýbá ani zmínce o komplikacích, spojených se sdílením animovaných GIFů. V závislosti na potřebách uživatele lze iPhone fotografie a videa sdílet přes iCloud Photo Sharing, e-mail, AirDrop a iMessage.

Příslušná infografika na GitHubu je zpracovaná přehledně formou jednoduchých otázek, jejichž zodpovězení uživatele navede k takovému způsobu sdílení, který je právě pro jeho potřeby nejvhodnější. Z přehledného černobílého diagramu, který si uživatelé mohou v případě potřeby vytisknout, se tak například dozvídáme, že fotografie a videa, sdílená tímto způsobem, může za určitých podmínek vidět i uživatel, který nemá iCloud účet. Werk se v infografice dělí i o další zajímavé tipy, jako je nutnost nastavení možnosti „Zobrazit v aplikaci Fotky“, pokud chcete na Macu korektně zobrazit Live Photos, sdílené přes AirDrop.

Zdroj: 9to5Mac