Zavřít reklamu

Zhruba před dvěma týdny Apple vydal nové verze svých operačních systémů. Konkrétně je řeč o iOS a iPadOS 15.4, macOS 12.3 Monterey, watchOS 8.5 a tvOS 15.4. Již jsme se společně podívali na veškeré novinky z těchto systémů a nyní se věnujeme postupům pro zlepšení výkonu a zvýšení výdrže zařízení po aktualizaci. Ve většině případech sice aktualizace proběhne v pohodě, ojediněle se ale můžete setkat s uživateli, kteří pociťují právě nižší výkon či kratší výdrž na baterii. V tomto článku se konkrétně podíváme na to, jak zvýšit výdrž baterie Apple Watch po instalaci watchOS 8.5.

Vypněte sledování srdeční aktivity

Apple Watch jsou primárně určeny k tomu, aby sledovaly a zaznamenávaly vaší aktivitu a zdraví. Co se hlídání zdraví týče, tak vás jablečné hodinky upozorní například na příliš nízký či vysoký tep, což může značit problémy se srdcem. Měření tepu na pozadí však samozřejmě využívá hardware, a to způsobuje zkrácení výdrže baterie. Jste-li přesvědčeni, že má srdce v pořádku, popřípadě pokud nepotřebujete srdeční aktivitu měřit, tak můžete provést deaktivaci. Stačí na iPhonu otevřít aplikaci Watch, přejít do kategorie Moje hodinky a zde otevřít sekci Soukromí. Pak už jen deaktivujte Srdeční tep.

Deaktivujte probuzení zvednutím zápěstí

Displej Apple Watch můžete rozsvítit různými způsoby. Buď se ho můžete dotknout prstem, popřípadě můžete otočit digitální korunkou. Asi nejčastěji ale displej jablečných hodinek rozsvěcujeme tak, že je zvedneme směrem nahoru k tváři, kdy dojde k automatickému rozsvícení. Tato funkce však nemusí vždy fungovat úplně ideálně, což znamená, že může dojít k rozsvícení displeje i v nechtěný okamžik. Vzhledem k tomu, že displej Apple Watch spotřebovává energii v baterii nejvíce, tak je samozřejmě samovolné rozsvícení problém. Máte-li tedy problém s nízkou výdrží jablečných hodinek, tak automatické rozsvícení displeje po zvednutí zápěstí deaktivujte. Stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete kategorii Moje hodinky. Zde přejděte do Zobrazení a jas a pomocí přepínače vypněte Probudit zvednutím zápěstí.

Vypněte efekty a animace

Operační systémy od Applu vypadají jednoduše skvěle. Kromě designu jako takového vypadá systém dobře mimo jiné také díky efektům a animacím, kterých si můžete i v rámci watchOS na několika místech všimnout. Aby však mohlo dojít k vykreslení efektu či animace, tak je nutné poskytnutí hardwarových zdrojů, což znamená rychlejší vybíjení baterie. Dobrou zprávou je, že efekty i animace můžete jednoduše na Apple Watch deaktivovat. Stačí, abyste na nich přešli do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte Omezit pohyb. Po aktivaci kromě zvýšené výdrže baterie můžete zpozorovat také výrazné zrychlení.

Aktivujte Optimalizované nabíjení

Baterie, které se nachází uvnitř (nejen) jablečných přenosných zařízení, jsou považovány za spotřební zboží. To znamená, že postupem času a využíváním ztrácí své vlastnosti – konkrétně především maximální kapacitu a potřebný výkon, který musí baterie dodat hardwaru pro správnou funkčnost. Baterie se všeobecně nejraději pohybují v rozmezí od 20 do 80 % nabití. I mimo tohle rozmezí samozřejmě bude baterie fungovat, avšak pokud se mimo něj budete pohybovat dlouhodobě, tak riskujete rychlejší stárnutí baterie, což je nechtěné. Proti stárnutí baterie a nabíjení nad 80 % můžete bojovat s využitím funkce Optimalizované nabíjení, která dokáže v určitých situacích nabíjení zastavit právě na 80 %. Aktivaci provedete na Apple Watch v Nastavení → Baterie → Kondice baterie, kde stačí sjet níže a zapnout Optimalizované nabíjení.

Využijte úsporný režim při cvičení

Jak už bylo zmíněno na jedné z předchozích stránek, tak Apple Watch slouží především ke sledování aktivity a zdraví. Při jakémkoliv cvičení dokáží jablečné hodinky na pozadí sledovat tep vašeho srdce, což je jeden ze základních údajů, o kterém byste měli mít přehled. Problém je ale v tom, že neustálé měření tepu má negativní vliv na výdrž baterie. I na tohle Apple myslel a přidal funkci, díky které si můžete aktivovat úsporný režim při cvičení. Ten funguje tak, že při chůzi a běhu činnost srdce jednoduše neměří. Pro aktivaci úsporného režimu při cvičení stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Cvičení, a poté aktivujte Úsporný režim.

.