Zavřít reklamu

Před téměř dvěma týdny jsme se dočkali vydání nových aktualizací operačních systémů od Applu. Na našem magazínu jsme vás o této skutečnosti informovali, avšak pokud jste to nepostřehli, tak konkrétně došlo k vydání iOS a iPadOS 15.4, macOS 12.3 Monterey, watchOS 8.5 a tvOS. 15.4. Již jsme se společně podívali na všechny novinky a funkce z těchto systémů a aktuálně se věnujeme možnému zrychlení a zvýšení výdrže baterie po aktualizacích. Někteří jedinci si totiž stěžují na výkonnostní problémy, popřípadě na problémy s výdrží – přesně nim jsou tyto články určeny. V tomto článku se zaměříme na 5 tipů pro zrychlení Apple Watch po instalaci watchOS 8.5.

Deaktivujte aktualizace dat aplikací na pozadí

Mnoho aplikací na Apple Watch může běžet na pozadí a využívat tak hardwarové zdroje. Možná vám není úplně jasné, z jakého důvodu potřebují aplikace na pozadí běžet, ve skutečnosti je to ale vcelku logické. Pokud aplikace běží na pozadí, tak může automaticky aktualizovat svá data. To znamená, že například po přesunu do aplikace Počasí se vám vždy ihned zobrazí nejnovější předpověď. Pokud byste aktualizace na pozadí vypnuli, tak po přesunu do aplikace budete vždy muset nějakou dobu vyčkat na aktualizaci dat. Jste-li ochotni tohle přijmout s tím, že ulehčíte hardwaru Apple Watch a zrychlíte je, tak můžete aktualizaci na pozadí vypnout. Stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace na pozadí, kde proveďte vypnutí.

Smažte aplikace, které nepoužíváte

Ve výchozím nastavení Apple Watch je zvoleno, že každá aplikace, kterou nainstalujete na iPhone, se automaticky nainstaluje také na jablečné hodinky – samozřejmě pouze v případě, že je k dispozici verze aplikace pro watchOS. Co si však budeme nalhávat, mnoho aplikací třetí strany na Apple Watch vůbec nevyužíváme, takže zbytečně zabírají místo v úložišti a případně mohou způsobit také zbytečnou zátěž hardwaru hodinek. Pokud chcete automatickou instalaci aplikací na Apple Watch vypnout, tak přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky, a poté sekci Obecné. Zde stačí jednoduše vypnout Automatická instalace aplikací. Chcete-li provést odstranění již nainstalovaných hodinek, tak v Moje hodinky sjeďte dolů, konkrétní aplikaci otevřete, a poté buď deaktivujte přepínač Zobrazovat na Apple Watch, anebo klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch.

Naučte se vypínat aplikace

V případě, že byste chtěli na iPhonu vypnout nějakou aplikaci, a to za účelem uvolnění paměti, tak se nejedná o nic složitého – stačí se přesunout do přepínače aplikací a po té konkrétní přejet prstem zdola nahoru. Věděli jste o tom, že podobně lze aplikace vypínat i na Apple Watch? Především starším jablečným hodinkám tak můžete výrazně ulevit. Postup je však o něco složitější. Prvně je nutné, abyste se přesunuli do té aplikace, kterou chcete vypnout. Následně podržte boční tlačítko (nikoliv digitální korunku), dokud se nezobrazí obrazovka s posuvníky. Pak už jen stačí podržet digitální korunku, a to do doby, kdy posuvníky zmizí. Takto jste úspěšně vypnuli aplikaci.

Omezte animace a efekty

Všechny jablečné operační systémy vypadají moderně, vkusně a jednoduše. Kromě designu jako takového si při používání můžete všimnout různých animací a efektů. Ty jsou zřetelné hlavně v iOS, iPadOS a macOS, každopádně několik jich najdete i ve watchOS. Aby mohlo dojít k provedení animace nebo efektu, tak je nutné, aby hardware poskytl určitou dávku výkonu, který by však mohl být využit k něčemu jinému. Dobrou zprávou je, že animace i efekty lze na hodinkách vypnout, čímž je okamžitě zrychlíte. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde pomocí přepínače aktivujte Omezit pohyb.

Smazání dat a nastavení

V případě, že jste provedli veškeré předchozí uvedené postupy, ale i přesto se Apple Watch stále zasekávají, tak můžete provést kompletní smazání dat a nastavení. Zatímco na iPhonu a dalších zařízeních se jedná o vskutku razantní krok, tak v případě Apple Watch prakticky o nic nepřijdete, jelikož je většina dat zrcadlena z jablečného telefonu. Jednoduše tak provedete kompletní reset do továrního nastavení, následně Apple Watch znovu nastavíte, a poté ihned pokračujete dál. Smazání dat a nastavení je poslední možností, která sice zabere nějaký čas, výsledek se však dostaví ihned a hlavně dlouhodobě. Pro provedení této akce přejděte do Nastavení → Obecné → Reset. Zde stiskněte možnost Smazat data a nastavení, následně se autorizujte pomocí kódového zámku a postupujte podle dalších pokynů.

.