Zavřít reklamu

Apple včera večer vydal nové aktualizace svých operačních systémů pro všechny uživatele. Kromě nových aktualizací watchOS 6.1.2 a macOS 10.15.3 společnost také vydala velké aktualizace softwaru pro iPhone, iPod touch a iPad.

iOS 13.3.1

Čerstvou novinkou pro iPhone počínaje modely 6s a SE a iPod touch 7. generace je aktualizace systému s označením 13.3.1. Největší novinkou zejména pro uživatele telefonů iPhone 11 je možnost deaktivovat lokalizační ultraširokopásmový čip U1, díky němuž je komunikace s ostatními zařízeními nablízku rychlejší a efektivnější. Tuto možnost přináší Apple poté, co čelil kritice bezpečnostních odborníků za to, že iPhone pravidelně využívá lokalizační služby i když je uživatel vypnul.

Mezi novinkami najdeme opravy chyb v aplikaci Mail, díky kterým se mohly na zařízení načítat vzdálené obrázky i v případě, že uživatel jejich stahování zakázal. Opravena byla i chyba, která mohla způsobit, že se na obrazovce objevilo několik dialogových oken se žádostí o vykonání Kroku zpět. Opravena byla taktéž chyba, kvůli které iPhone nemusel přijímat Push notifikace přes WiFi.

Došlo také k opravení chyby, kvůli které mohl FaceTime při používání zadní kamery místo širokoúhlého objektivu používat ultraširokoúhlý na nejnovější generaci iPhonu. Na byl také opraven problém způsobující krátké opoždění před úpravou Deep Fusion fotek. Oprava se také dotkla systému CarPlay, kde mohlo v některých vozidlech docházet ke zkreslení zvuku při hovorech.

Poslední novinkou je oprava chyby v Omezeních komunikace, pomocí které mohli uživatelé přidávat nové kontakty i bez potřeby zadání kódu pro zámek času před obrazovkou. Jedná se tak paradoxně o chybu ve funkci, která debutovala v předešlé aktualizaci iOS 13.3.

Apple CarPlay

Poslední novinkou je oprava chyby v Omezeních komunikace, pomocí které mohli uživatelé přidávat nové kontakty i bez potřeby zadávat kód pro zámek času před obrazovkou. Jedná se tak paradoxně o chybu ve funkci, která debutovala v předešlé aktualizaci iOS 13.3.

iPadOS 13.3.1

Aktualizace pro iPad Air 2 a novější se zaměřuje na opravy chyb a vylepšení. Prakticky jedinou novinkou je podpora indické angličtiny pro HomePod, která byla také obsažena v dalších aktualizacích včetně té pro HomePod.

Nová aktualizace řeší problém s nepřijímáním Push notifikací přes WiFi, který mohl trápit část uživatelů. Další oprava se týká aplikace Mail, kde mohlo dojít k zobrazení několika dialogových oken potvrzujících Krok zpět. Rovněž byl opravený problém, kvůli kterému mohla aplikace Mail načítat vzdálené obrázky i když uživatel vysloveně nastavil, aby se tyto soubory automaticky nestahovaly. Aktualizace také opravuje výše uvedený problém s funkcí Omezení komunikace.

HomePod 13.3.1

Menší aktualizace systému pro inteligentní reproduktor společnosti Apple přináší podporu pro indickou angličtinu a také menší opravy chyb a vylepšení stability a kvality.

Starší zařízení:

Apple také vydal aktualizaci iOS 12.4.5 přinášející důležitá bezpečnostní opatření a vylepšení pro všechny uživatele starších zařízení. Aktualizace je dostupná pro iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 3. generace, iPad mini 2 a iPod touch 6. generace.

iOS 13 FB
.