Zavřít reklamu
iWant

Apple vydal nové aktualizace pro iOS, macOS, watchOS a tvOS

iWant

Společnost Apple včera večer zveřejnila nové aktualizace pro všechny své operační systémy. Z větší části se jedná o reakci na nedávno zveřejněnou chybu, která způsobovala výpadek komunikačních aplikací (viz článek níže). Aktualizace se dočkal jak operační systém iOS, tak macOS, watchOS a tvOS.

V pořadí jedenáctá aktualizace iOS 11 nese označení 11.2.6. Její vydání bylo neplánované, Apple se však rozhodl, že softwarová chyba v komunikačním rozhraní je natolik kritická, že se ji vyplatí opravit co nejdříve. Aktualizace iOS 11.2.6 je dostupná pro všechny, klasickou OTA metodou. Kromě výše zmíněné chyby nová aktualizace řeší také občasné problémy s konektivitou mezi iPhony/iPady a bezdrátovým příslušenstvím při využívání aplikací třetích stran.

Nová verze macOS 10.13.3 přichází zhruba měsíc po posledním updatu. Z větší části řeší stejný problém jako v případě iOS. Chyba postihovala i komunikační aplikace na této platformě. Aktualizace je dostupná standardní cestou skrze Mac App Store.

V případě watchOS jde o aktualizaci s označením 4.2.3 a stejně jako v předchozích dvou případech, i nyní je hlavním důvodem této aktualizace oprava chyb v komunikačním rozhraní. Kromě tohoto nedostatku nová verze nepřináší nic dalšího. Aktualizace se dočkal také systém tvOS s verzí 11.2.5. V tomto případě jde o drobný update, který řeší problémy s kompatibilitou a vylepšuje optimalizaci systému.

Zdroj: Macrumors [1], [2], [3], [4]