Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se v poslední době častokrát diskutuje nad tím, zdali se letos dočkáme ještě nějakého nového produktu. Je v tom ale jeden větší problém. Do konce roku totiž zbývá necelý měsíc a není tedy jasné, jak by to s případným uvedením novinek vypadalo. V tomto článku každopádně nebudeme mluvit o žádných spekulacích. Naopak se podíváme lehce do historie a povíme si o produktech, které Apple během prosince začal prodávat. Pojďme se už ale podívat na jednotlivé produkty.

Od roku 2012 došlo během prosince k uvedení hned šesti produktů, což nám na první pohled může dávat jakousi dávku naděje. Konkrétně se jednalo o 27″ iMac (Late 2012), Mac Pro (Late 2013), první sluchátka AirPods (2016), iMac Pro (2017), Mac Pro (2019), Pro Display XDR (2019) a jako poslední zde máme náhlavní sluchátka AirPods Max (2020), která vyšla teprve vloni. Kompletní seznam produktů ve stručné podobě naleznete níže. Problém ale spočívá v tom, že drtivá většina těchto produktů v prosinci teprve vstoupila na trh, kdežto k jejich představení došlo dávno předtím. To je ostatně příklad i zmiňovaných AirPodů nebo Macu Pro (2019) spolu s Pro Display XDR. Zatímco sluchátka byla odhalena po boku nového iPhonu 7 (Plus) v září 2016, tak k oficiálnímu představení profesionálního počítače a displeje došlo ještě v červnu roku 2019 při příležitosti vývojářské konference WWDC.

Kompletní seznam produktů, které na trh vstoupily v prosinci:

  • 27″ iMac (Late 2012)
  • Mac Pro (Late 2013)
  • AirPods (2016)
  • iMac Pro (2017)
  • Mac Pro (2019)
  • Pro Display XDR (2019)
  • AirPods Max (2020)

Situace je ale o trošku jiná v případě loňských AirPods Max. Tato sluchátka totiž Apple skutečně představil v prosinci prostřednictvím tiskové zprávy, což mimochodem zítra (8. prosince 2021) oslaví rok. Rozdíl je ale v tom, že o příchodu náhlavních sluchátek s logem nakousnutého jablka se mluvilo už dávno před jejich odhalením, zatímco ještě před prosincem se hromadilo stále větší množství úniků, které o příchodu podobného produktu hovořily.

Jaký bude prosince 2021?

V závěru se ještě nabízí otázka, jak tomu bude v případě letošního prosince 2021, respektive zdali nás Apple ještě stihne něčím překvapit, anebo si naopak svá esa nechá na příští rok. Prozatím to tak vypadá, že se už žádné novinky nedočkáme. Leakeři a analytici ale samozřejmě nemusí mít vždy pravdu a vždy tedy existuje alespoň malá šance. Letos to tak ale (bohužel) moc nevypadá.

.