Zavřít reklamu

Chatovací platformy mezi sebou bojují o každého uživatele, protože právě jejich počet určuje celkovou jejich popularitu. Obvykle se také předhánějí v přidávání velice podobných funkcí, protože žádná nechce být pozadu s tím, co by se uživatelům mohlo líbit. Kde jsou ale vyjma Telegramu a možná iMessage pozadu všechny, je velikost souboru a média, který přes ně odešlete. 

iMessage 

Poměrně dlouhou dobu panovalo jisté povědomí o tom, že Apple umožňuje skrze jeho iMessage odeslat soubory do velikosti 100 MB. Pokud tedy nepřesáhnete tento limit, budete mít jistotu odeslání obsahu bez razantní komprese. Video také nesmí přesáhnout délku 4 minuty a 20 sekund. Nicméně od iOS 14.4 různé experimenty ukázaly, že jde přes iMessage odeslat i video o velikosti 1,75 GB. Je však nutné počítat s jistou jeho komprimací. Čím bude video datově náročnější, tím bude komprimace větší.

WhatsApp 

Nejrozšířenější komunikační platforma světa je paradoxně také tou nejomezenější. Aktuálně totiž umožnuje odesílání 100MB souborů, i když už platforma testuje odesílání souborů až o velikosti 2 GB. Jenže toto platí jen pro dokumenty, protože pro média, jako jsou fotografie, videa nebo hlasové zprávy platí možnost jejich zaslaní jen o velikosti do 16 MB.

Messenger 

Ani Facebook Messenger není zrovna v tomto ohledu lídrem. Nerozlišuje, jaké přílohy odesíláte, jestli to jsou fotografie, videa, zvukové nahrávky nebo dokumenty. Pro všechny typy souborů a médií je přítomen limit 25 MB, neprocpete ani fotografii větší jak 85 MPx.

Rakuten Viber 

Původně kyperská, a po akvizici v roce 2014 nadnárodní společností Rakuten spíše japonská, služba Viber umožní zasílat fotografie o neomezené velikosti, videoklipy do 200 MB, která ale nepřesahují 180 s, a GIFy do 24 MB.

Telegram 

Stále rostoucí Telegram uvádí, že s ním můžete posílat média a soubory bez omezení jejich typu a velikosti. Ve finále je ale přece jen nějaký strop určen, a to skutečně poměrně velkorysý. Jedná se totiž o 2 GB a je jedno, jestli jde o video, ZIP soubor, nebo hudební nahrávku atd.

Signal 

I Signal se drží zajetého standardu 100 MB. Nerozlišuje už ale, o jaké médium jde.

Google Chat 

Chatovací platforma Googlu, která pomalu ale jistě nahrazuje Hangouts, umožní zasílání souborů do 200 MB.

Napříč aplikacemi jsou typicky podporovanými obrazovými soubory ty nejběžnější, tedy např. BMP, GIF, JPG, JPEG, PNG, WBMP, HEIC, SVG nebo WEBP. Pro video se následně jedná o soubory AVI, WMV, MOV, MP4, 3GPP, 3Gpp2, ASF, MKV MP2TS nebo WEBM. 

.