Zavřít reklamu

Jeden udává trendy, druhý se ale snaží přinést inovativní přístup k mobilním telefonům. Carl Pei, tedy CEO společnosti Nothing, na chvíli odložil svůj Nothing Phone (1) a používal nejžádanější telefon současnosti.

Ne nadarmo se říká poznej svého nepřítele. Buďte si jistí, že v designérských sekcích Applu najdete Samsungy, stejně jako u Samsungu najdete iPhony. Vykašlat se na to, co dělá konkurence, není v žádném ohledu chytré. Společnost Nothing oficiálně představila svůj první mobilní telefon v červenci letošního roku, tedy chvíli před tím, než přišly iPhony 14. Hned po uvedení telefonu byl ten ale srovnáván samozřejmě že s iPhony.

Je to sice hodně jiný telefon, ale přece jen ten designový jazyk proporcí těla se zde úplně nezapře. Opatrně to v uveřejněném videu uznává právě i Carl Pei, i když tak dělá jen s ohledem na tlačítka hlasitosti. Zároveň toto tvrzení ale rozporuje zadní stranou telefonu, která v případě Nothingu poskytuje velice efektní a do jisté míry i originální světelné rozhraní Glyph.

Pei se nicméně rozpovídal i o Dynamic Islandu. Podle něho je to poměrně chytré designové řešení technického omezení v podobě čelní kamery a jejích senzorů, zároveň je ale podle něho funkce, která se kolem tohoto prvku točí, přehnaná. K tomuto zjistění mu stačil jen týden, my na to přišli až po měsíci. I když je „proměnlivý ostrov“ efektní, jeho využití a praktičnost pořád hodně pokulhává.

Nothing Phone (1) je nejlepší ve své cenové kategorii

Pei vysekl iPhonu vysekl poklonu v oblasti fotografií, kdy jednoduše řekl, že je iPhone 14 Pro skutečně jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Jedním dechem ale dodal, že Nothing Phone (1) je zase jeden z nejlepších ve své cenové relaci. Je třeba totiž zmínit, že u nás se dá sehnat za necelých 13 tisíc Kč, což je vlastně o celých 20 tisíc méně, než tu stojí iPhone 14 Pro.

Stejně jako je Nothing Phone (1) srovnáván s iPhonem, je sama společnost srovnávána s Applem. Když se pak podíváme na záplavu čínských výrobců telefonů s Androidem, je Nothing přece jen jiný a snaží se jít jinou cestou. Společnost navíc byla založena v Londýně, ať už CEO pochází odkudkoli (Carl Pei je švédský podnikatel čínského původu a je spoluzakladatelem značky One Plus). Otevřeně se vyjádřit ke své konkurenci, a přitom ji vyloženě nekritizovat je poměrně sympatický krok. Dokážete si třeba představit, že by měl Tim Cook používat Galaxy S22 Ultra Samsungu, a co by na něho řekl? Nebo ještě lépe, jak by se mu asi líbil Galaxy Z Fold4 a jeho skládací mechanismus?

.