Zavřít reklamu

Apple nám s novým Macem Studio ukázal, že když se chce, tak to jde. Řeč je o rozšíření portfolia nabízených produktů společnosti, kdy právě Mac Studio zalepil velkou díru nejen co se ceny ale ostatně i samotné velikosti týče. Kde by nicméně mohl Apple tento trend ještě následovat? 

Abychom byli spravedliví, samozřejmě by tak mohl udělat všude. Mohl by zlevnit MacBooky a přinést ještě menší jejich úhlopříčku, mohl by tak udělat i u iPhonů nebo iPadů, a to klidně v obou směrech. Jenže je to trochu jiná situace. Když si totiž vezmeme MacBooky, máme zde čtyři rozdílné varianty (Air a 3x Pro). V případě počítače Mac se jedná také o čtyři varianty (iMac, Mac mini, Mac Studio, Mac Pro). Čtyři máme i iPady (základní, mini, Air a Pro, i když ten ve dvou velikostech). Dalo by se pak říci, že zde máme i čtyři iPhony (11, 12, SE a 13, samozřejmě s dalšími velikostními variantami).

„Nejužší“ jsou Apple Watch

Když si ale v Apple Online Store rozkliknete Apple Watch, najdete v nabídce stařičkou Series 3, o něco mladší SE a aktuální 7 (Nike edice se jako samostatný model moc brát nedá). Apple tímto výběrem sice vlastně pokrývá tři velikosti úhlopříčky displeje svých hodinek, jenže zde máme stále to samé v bleděmodrém, po novu i zeleném. Už dlouhou dobu se volá po nějaké odlehčené verzi, která by byla třeba plastová, neposkytovala by tolik nedůležitých funkcí a byla především levnější. To samozřejmě s vyšším úložištěm a výkonnějším čipem, než má aktuálně Series 3, které aktualizovat na novější watchOS je běh poměrně na dlouhou trať. To ostatně také proto, že byl tento model představen už v roce 2017 a Apple jej stále beze změny prodává.

Z nabídky nijak nevybočují ani AirPody, které jsou opět k dispozici čtyři různé varianty (2. a 3. generace, AirPody Pro a Max). Samozřejmě poněkud zaostává Apple TV, které jsou jen dvě (4K a HD), a pravděpodobně jich ani nikdy víc nebude. I když se hovoří i různé její kombinace např s HomePodem. Ten je pak kategorií samou pro sebe. HomePod není ani v tuzemsku oficiálně dostupný a poté, co Apple zrušil jeho klasickou verzi, je k dispozici jen ta s přídomkem mini, což je trošku úsměvná situace. Pokud se nicméně Apple snaží u svých stěžejních produktů držet portfolio o čtyřech různých variantách, poměrně se mu to daří ideálně vyvážit. 

.