Zavřít reklamu

Hudebních her jsme si v naší rubrice už stihli představit mnoho. Netradiční žánr přitom dokazuje, že ke ztvárnění rytmu na obrazovkách se dá přistupovat mnoha různými způsoby. Vývojáři ze studia Berzerk ve svém titulu Just Shapes and Beats proklamují již v názvu, že v jádru jde o velmi jednoduchou záležitost. Různobarevné tvary však za zvuku beatů mají co dělat, aby ve všeobecně pozitivně přijaté videohře přežili.

Just Shapes and Beats vám svěří pod kontrolu právě již zmiňované různobarevné tvary, a to i v kooperativním režimu až pro čtyři hráče. Vaším úkolem je se pak dokonale vcítit do rytmu hudby, za kterého na vás hra vysílá jedno nebezpečí za druhým. Jednou půjde o laserové paprsky, podruhé po obrazovce se nebezpečně odrážející projektily. Pokud se nestihnete včas klidit z cesty, odlomí se z vašeho tvaru kus hmoty. Až se odlomí i ten poslední, prohráli jste.

Ďábelsky jednoduchý koncept dělá z Just Shapes and Beats neuvěřitelně přístupnou záležitost. I díky kooperativnímu multiplayeru jde o výborný titul, jež můžete svěřit například hostům na svém večírku. Na různé party přitom mysleli vývojáři i se zapracováním speciálního módu, který vám dovolí na obrazovce pustit vizualizovanou herní hudbu, například jako podkres nějakého víkendového posezení s přáteli.

  • Vývojář: Berzerk Studio
  • Čeština: ne
  • Cena: 10,91 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel Core i5 na minimální frekvenci 2,6 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 1 GB volného místa na disku

 Hru Just Shapes and Beats můžete zakoupit zde

.