Zavřít reklamu

V posledních letech jsme svědky další popkulturní zombie renesance. Pravda, možná se touha po příbězích a virtuálních světech s mozky požírajícími nemrtvými nikdy nevytratila. Díky zájmu hráčské komunity ale nyní můžeme netrpělivě čekat na druhé Dying Light, pokoušet se přežít v krutém světě Project Zomboid, nebo se snažit rozebrat na kousky herní svět dnes představovaného titulu Dysmantle.

Projekt od vývojářského studia 10tons Ltd se na první pohled tváří jako klasická hra na přežití. Vašeho panáčka vystavuje Dysmantle rozmarům přírody, agresivitě ostatních hráčů a hlavně potulujícím se zombíkům. K tomu, abyste přežili, je přitom klíčové využít naplno hromadu zdrojů, které se skrývají ve všech volných prostorech. Ve hře totiž můžete rozebrat prakticky cokoliv. Abyste to ale zvládli, musíte začít s těmi nejjednoduššími surovinami.

Pomocí systematického craftění a vylepšování schopností své postavy se dostanete do hratelnostní smyčky, jež vás nabádá ke shromažďování zdrojů a jejich následnému přetvářen v lepší a lepší nástroje. Ty pak můžete využít k získání cennějších surovin, a tak stále dokola. Z Dysmantle se však nikdy nestane stereotypní záležitost. Vývojáři dokázali vytvořit dostatečné množství schopností a nástrojů k tomu, abyste stále lačnili po tom dostat se na další stupínek řetězce.

  • Vývojář: 10tons Ltd
  • Čeština: ne
  • Cena: 19,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch, Android, iOS
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.8 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s podporou Shader Model 3.0, 512 MB volného místa na disku

 Hru Dysmantle můžete zakoupit zde

.