Zavřít reklamu

Apple odjakživa ke svým produktům přibaloval obyčejné Lightning konektory, které byly častokrát terčem kritiky. Jejich odolnost na tom totiž není úplně nejlépe a čas od času se tak někomu stalo, že po určité době došlo k poškození. Nejčastěji se zalomí izolace přímo u konektoru, kvůli čemuž je používání takovéhoto kabelu spíše nebezpečné, a vyplatí se proto pořízení nového. V dnešní době už ale cupertinský gigant k vybraným produktům přibaluje i oplétané Lightning kabely s podstatně lepší odolností. Pojďme si proto shrnout, ke kterému kousku s logem nakousnutého jablka získáte i takovýto kabel.

Možností moc není

Předem musíme upozornit, že oplétaný Lightning kabel k mnoha produktům nedostanete. Aktuálně tento „bonus“ lze vnímat jakožto lehce luxusní, jelikož v nabídce cupertinského giganta se nacházejí pouze 4 produkty, ke kterým vám Apple zároveň nadělí i tento nepostradatelný doplněk. Konkrétně se tedy jedná o Mac Pro, jehož cena se může vyšplhat až na necelé 2 miliony korun, 24″ iMac s čipem M1 (2021) a o novou klávesnici Magic Keyboard s Touch ID (dostupná ve verzi s numerickou klávesnicí a bez).

K jakým produktům vám Apple přibalí oplétaný Lightning kabel:

  • Mac Pro (2019)
  • 24″ iMac (2021)
  • Magic Keyboard s Touch ID (bez num. klávesnice)
  • Magic Keyboard s Touch ID (s num. klávesnicí)
Oplétaný Lightning/USB-C kabel od společnosti Belkin
Oplétané Lightning/USB-C prodává například i Belkin

Dočkáme se oplétaného kabelu jako standardu?

V současné chvíli ani není jasné, zdali Apple v budoucnu bude oplétané kabely přibalovat k vícero produktům, případně zdali se z toho stane nový standard. S jistotou lze říct, že tímto krokem by cupertinský gigant potěšil drtivou většinu jablíčkářů. Jak už jsme zmínili výše, současné kabely se mohou poměrně rychle poškodit, kvůli čemuž i tak uživatelé volí neoriginální kousky, které jsou na tom podstatně lépe.

.