Zavřít reklamu

Když Apple minulý rok představil novou řadu iPhonu 12, řadu jablíčkářů překvapil „znovuoživením“ pojmu MagSafe. Ten byl dříve známý jakožto konektor pro napájení MacBooků, který se dokázal ihned uchytit prostřednictvím magnetů a byl tak o něco bezpečnější, jelikož například při zakopnutí o kabel s sebou neserval celý laptop. V případě jablečných telefonů se však jedná o sérii magnetů v zádech zařízení, které slouží pro „bezdrátové“ nabíjení, uchycení příslušenství a podobně. MagSafe samozřejmě zavítal i do nejnovějších iPhonů 13 a nabízí se tak otázka, zdali se dočkal nějakého vylepšení.

Silnější magnety MagSafe

Poměrně delší dobu se mezi jablíčkáři hovořilo o tom, že letošní generace jablečných telefonů vylepší v případě MagSafe především magnety, které tak budou o něco silnější. Kolem tohoto tématu se točilo hned několik spekulací a leakeři si stáli za touto změnou. Ostatně o tomto se dokonce informovalo již začátkem letošního roku, přičemž podobné zprávy se čas od času šířily pomalu až do podzimu. Jakmile však došlo k představení nových iPhonů, tak Apple ani jednou nezmínil nic v souvislosti se standardem MagSafe a už vůbec nemluvil o zmiňovaných silnějších magnetech.

Na druhou stranu by se nejednalo o nic natolik nezvyklého. Některé funkce cupertinský gigant při odhalení zkrátka nepředstaví a informuje o nich až následně, případně je zapíše do technických specifikacích. Ani to se ale nestalo a o MagSafe magnetech doposud nepadla byť jen jediná oficiální zmínka. Nad tím, zdali nové iPhony 13 (Pro) skutečně nabízejí silnější magnety, tedy stále zůstávají viset otazníky. Jelikož neexistuje žádné vyjádření, můžeme tak pouze spekulovat.

iPhone 12 Pro
Jak funguje MagSafe

Co říkají uživatelé?

Podobnou otázku, tedy zdali iPhone 13 (Pro) nabízí z hlediska magnetů silnější MagSafe než iPhone 12 (Pro), si stejně jako my položilo hned několik jablíčkářů na diskuzních fórech. Podle všeho se tak zdá, že v síle by neměl být žádný rozdíl. Tomu ostatně napovídá i oficiální vyjádření od Applu – které neexistuje. Kdyby skutečně došlo k podobnému vylepšení, tak věříme, že bychom se o něm už dávno dozvěděli a nemuseli nad podobnou otázkou složitě přemýšlet. Napovídají tomu i vyjádření samotných uživatelů, kteří mají zkušenost jak s iPhonem 12 (Pro), tak i s jeho letošním nástupcem. Podle nich v magnetech není žádný rozdíl.

.