Zavřít reklamu

Čína je ve světě známá tím, že klonuje/vyrábí padělky oblíbených značek a chrlí je velkém množství. Je jedno, zda se jedná o elektroniku nebo oblečení.

Apple zahajil prodej své novinky 26. června. Čínskému plagiátorovi stačilo pouhých pět dní, aby okopíroval vzhled iPhone. Jeho telefon nazvaný Air Phone NO.4 je první a údajně nejlepší klon/plagiát iPhone 4. Tvůrce je velmi hrdý na tloušťku svého telefonu. Ta je 10,2 mm, originál má 9,3 mm.

Balení výrobku je téměř jako originál. Uživatelská příručka s obrázkem telefonu s iOS 4.

Telefon působí čistým až téměř dokonalým designem. Uvnitř je použit procesor MTK, pod baterií je ukryt slot pro SD karty. Inzerovaných 64 GB se nedočkáte, k dispozici je jen 64 MB interní paměti. K internetu se připojíte jedině přes WiFi. Odporový dotykový displej má 3,5 palce, podporován je Bluetooth a Java. Zadní kryt není vyroben ze skla, ale plastu. Nechybí ani dvě kamery, přední má rozlišení pouhých 0,3 megapixelu.

Displej s napodobeným vzhledem iPhone OS 3. Plagiátoři ale neřešili detaily.

Jednou se to jmenuje Phone a podruhé iPhone. Originál to ale není.

Oproti prvnímu dojmu z hardware je ale software celkově slabý. Vzhled a výkon odpovídá době před 10 lety. Na první podled vidíte Safari, Mail, Games, Sound.  Některé ale nepracují tak, jak by jste čekali. Část ikon je totiž falešných. Kopírování jde dokonce tak daleko, že společnost vyrobila i ikonu aplikace FaceTime, která ale s videohovory nemá nic společného.

Ptáte-li se na výslednou kvalitu fotografií a videa, potom vás mohu ujistit, že je opravdu mizerná.

Přestože je telefon vyroben v Číně, postrádá podporu čínského jazyka. Je totiž určen pro zámořský trh. Maloobchodní cena je v přepočtu přibližně 100 dolarů.

Pokud chcete vidět více videa a a fotografií, podívejte se sem.

Zatoužili jste po bílé verzi iPhone? Apple nestíhá dodávky? Obraťte se na čínské výrobce. Ti bílý model dodávají pod názvem Ciphone 4. Mobil ale nepohání iOS 4, ale upravené Windows Mobile 6.1.

16 GB verze stojí v přepočtu 214 dolarů. Má 128 MB RAM,  Wi-Fi, Bluetooth a 1,3 megapixelový fotoaparát s LED bleskem. A také čelní kameru pro videochat.

Zdroje: www.redmondpie.com, micgadget.com a www.clonedinchina.com

.