Zavřít reklamu

Strategie představování nových generací Apple Watch se zdála být poměrně ustálená. Každý rok jeden model o dvou velikostech, do toho nějaké Apple Watch SE a v nabídce pořád letité Apple Watch Series 3. Jenže první Ultry to změnily a letos se může dít ještě víc, než to na první pohled vypadá. 

I když nám v nabídce Apple Watch SE ještě setrvávají, se Series 3 jsme se už před časem rozloučily. V roce 2022 pak přišla 1. generace Apple Watch Ultra, loni druhá. Nehledě na materiály, velikosti a řemínky si tak můžete vybrat ze tří různých modelů hodinek společnosti. Letos v září ale může přijít ještě jeden model.

Tři nové modely 

Je tomu samozřejmě proto, že nás letos čeká Series 10. Nejde sice o 10. generaci Apple Watch, protože Series 1 a 2 představil Apple zároveň, i tak je to ale jasný milník, od kterého přece jen očekáváme trochu více. Apple si za to ale může sám, když nám v toce 2017 představil iPhone X. A jestli si to ještě pamatujete, tak vedle něho uvedl i klasické iPhony, kdy tehdy šlo o iPhone 8 a 8 Plus. 

I letos počítáme s Ultrami, tedy jejich 3. generací, od které však nemáme velké očekávání, co se nějaké razantní změny týče, a to ani po designové stránce. Vyjma drobných vylepšení bude možná tou největší novinkou jen jejich nová barva. Letos bychom se ale měli dočkat Apple Watch Series 10/X. A tady už jsou představy poněkud divočejší.  

U Samsungu aktuálně uniklo, jak společnost plánuje na letošní rok hned tři modely svých Galaxy Watch, kdy půjde o základní model, klasický model a model Pro (ten jde přímo proti Ultrám). Nové Apple Watch SE nečekáme, ale vedle základního modelu s označením Series by právě mohl přijít i model výroční, model s označením X, který se bude do jisté míry vymykat. 

I když naděje umírá poslední, i u iPhonů 15 jsme doufali, že bychom se dočkali něčeho víc než jen tak nudného číselného označení. Hodinky jsou ale módní záležitostí a je pravda, že klasické Series jsou už přece jen docela nuda. Apple nemusí dělat mnoho po softwarové stránce, protože i jen prostá změna designu mu jistě přiláká mnoho zákazníků. Teď by to tedy chtělo se jen odvážit ten krok udělat a my doufáme, že ho Apple skutečně udělá. Nahrát by tomu mohly i AI funkce, které by mohlo watchOS dostat. 

.