Zavřít reklamu

Apple oficiálně představil nové Beats Studio Buds+. Jedná se o vylepšenou verzi první generace těchto TWS sluchátek, která byla uvedena na trh před dvěma lety, a která obsahuje vylepšené aktivní potlačení hluku a režim propustnosti, delší výdrž baterie a vyniká především svým designem. 

Vzhled 

Ano, možná právě to nejzajímavější je vzhled sluchátek, tedy v případě jejich průhledné varianty, která samozřejmě přímo vykrádá design, se kterým přišla společnost Nothing. Vyjma této verze je k dispozici ještě černá/zlatá a slonovinová. Možná ale proto, že je Beats součástí Applu, musel udělat věci trochu jinak, aby se od mateřské značky odlišil. TWS AirPody jsou k dispozici jen v bílé s jejich charakteristickou stopkou, která zde tedy zcela chybí. Tlačítko Beats Studio Buds+ tak najdete u jeho loga, AirPody mají senzorické ovládání na stopce. Váha jednoho sluchátka je 5 g, v případě AirPodů Pro 2 se jedná o 5,3 g.

Kompatibilita a funkce 

AirPods Pro 2 byly vyrobeny tak, aby hladce zapadly do ekosystému produktů společnosti Apple. Čip H1 v jejich útrobách tedy znamená, že jakmile je spárujete se svým iPhonem, automaticky se spárují s jakýmkoli jiným zařízením Apple přihlášeným ke stejnému účtu iCloudu. Na druhou stranu jsou Beats Studio Buds+ kompatibilní s technologií Fast Pair od Googlu, takže s nimi získáte jednoduché párování a připojení jedním dotykem s zařízeními Android, což AirPody nenabízí.

Znamená to také, že sluchátka jsou zaregistrována k vašemu účtu Google, takže pokud se přihlásíte do jiného zařízení Android nebo Chromebooku, pozná, když jsou vaše Beats Studio Buds+ poblíž, zobrazí vyskakovací okno a pomůže vám se k nim připojit. Objevují se i ve Find My Device pro hledání ztracených zařízení. 

Tato úroveň integrace je kompatibilní samozřejmě i s iOS. Získáte párování jedním dotykem i na iPhonu, párování na iCloudu, podporu Najít a všechny ovládací prvky pro režimy potlačení hluku a průhlednosti přímo v Ovládacím centru. Ve prospěch AirPodů Pro 2 hraje ale několik dalších funkcí: detekce uší, prostorový zvuk se sledováním hlavy a bezdrátové nabíjení. Vyndáte-li si AirPods z ucha, hudba se pozastaví, což se s Beats nestane.

Baterie 

Co se týče výdrže baterie, ta není nijak závratná ani u jednoho produktu. Oba poskytují přibližně 6 hodin přehrávání se zapnutým ANC, ale celkově získáte více poslechu s Beats Studio Buds+. Jejich nabíjecí pouzdro totiž dá dalších 36 hodin poslechu, to u AirPodů 30 hodin. Novinka Beats i AirPody Pro 2 jsou voděodolné podle IPX4.

Cena 

Podle zahraničních redaktorů nabízejí AirPody Pro 2 lepší celkový výkon s více detaily zvuku, za což může typické přebasování Beats, ale reprodukce je hodně i o subjektivních dojmech, kdy se každému líbí něco jiného. AirPodům hraje do karet především detekce uší, údajně o něco lepší potlačení hluku a bezdrátové nabíjení. Oproti tomu Beats Studio Buds+ bodují cenou, delší výdrží a plnou kompatibilitou s Android produkty. Zaplatíte za ně 4 790 Kč, kdežto za AirPody Pro 2. generace dáte 7 290 Kč.

.