Zavřít reklamu

V nabídce Applu najdeme notnou řádku nejrůznějších produktů. Samozřejmě největší pozornosti se těší jablečné telefony Apple iPhone, ale rozhodně bychom neměli zapomínat ani na takové tablety iPad či počítače Mac. Shodou okolností, právě na počítačích byl Apple vybudován. U zmiňovaných produktů to ale ani zdaleka nekončí. V nabídce nadále najdeme například HomePody, Apple TV, Apple Watch nebo nejrůznější příslušenství a doplňky. Jeden produkt jsme ale záměrně vynechali. Řeč je samozřejmě o populárních sluchátkách Apple AirPods.

Apple AirPods představují jablečná bezdrátová sluchátka, která se pyšní nejen že úctyhodným zvukem, ale především prvotřídní provázaností s jablečným ekosystémem. Díky tomu si tak parádně rozumí z vašimi jablíčky a dokážou se mezi nimi rychle a inteligentně přepojovat. AirPody jako takové jsou k dispozici již od roku 2016, kdy došlo k jejich představení po boku iPhonu 7 (Plus). Na druhou stranu se ale nejedná o jediná sluchátka v jablečné nabídce. Po jejich boku zde totiž najdeme i Beats by Dr. Dre.

AirPods vs. Beats by Dr. Dre

V roce 2014 došlo k poměrně zásadnímu kroku. Apple provedl akvizici společnost Beats by Dr. Dre, čímž pod sebe získal neuvěřitelně silné jméno. Právě z této akvizice také vzešla dnešní populární streamovací platforma Apple Music. Právě proto dnes v portofliu jablečné společnosti nenajdeme pouze AirPods, ale podstatně déle i sluchátka značky Beats. A rozhodně je z čeho vybírat. V Apple Store Online totiž najdete hned několik modelů nejrůznějších kategorií. V tomto směru je výběr daleko rozmanitější než u AirPods, a to nejen s ohledem na počet modelů, ale také z hlediska designu a barevného provedení. Nabízí se však zásadní otázka. Proč Apple bok po boku prodává dvě značky sluchátek?

Když si totiž srovnáme některé modely Apple AirPods a Beats by Dr. Dre, zjistíme, že si jsou z hlediska specifikací v mnoha ohledech nesmírně podobné. V čem se ale zcela zásadně liší, je pak jejich cena. Zatímco Beats jsou cenově dostupnější, za bílá jablíčka si jednoduše připlatíte. I přesto se ale obě značky prodávají ve velkém a mají ve světě nemalé počty fanoušků. Jenže proč? V tomto ohledu se musíme vrátit o pár řádků výše. Jak už jsme totiž zmínili, akvizicí Beats by Dr. Dre Apple získal neuvěřitelně silné jméno, které ve své době hýbalo světem hudby. A právě tohle jméno žije dodnes. Zatímco AirPods jsou spíše výsadou jablíčkářů a jen stěží byste potkali uživatele Androidu společně s AirPody, tak naopak Beats jsou v tomto ohledu podstatně univerzálnější, z čehož může Apple zcela zásadně benefitovat a prodávat tak své produkty i druhé skupině uživatelů.

King LeBron James Beats Studio Buds
LeBron James se sluchátky Beats Studio Buds ještě před jejich oficiálním představením. Fotografii zveřejnil na svém Instagramu.

Síla značky

Na tomto příkladu lze krásně vidět, jak moc velkou moc a sílu má renomé konkrétního brandu. Ačkoliv jsou po stránce specifikací AirPods a Beats by Dr. Dre vcelku podobné, jejich cena bývá častokrát vcelku odlišná, a i přesto se jedná o prodejní hity. Jak na tato sluchátka nahlížíte vy? Preferujete jablečné AirPods, nebo dáváte přednost sluchátkům Beats?

.