Zavřít reklamu

O chystané streamovací službě od Applu se mluví i píše již dlouho, skutečných detailů ale příliš mnoho zveřejněno nebylo. Díky serveru The Information ale nyní víme o něco víc – například to, že služba bude spuštěna již příští rok, a vyzkoušet si ji budou moci diváci ve stovce zemích světa. První budou pochopitelně na řadě Spojené státy, chybět by ale nemuselo ani Česko.

Apple svou streamovací službu hodlá ve Spojených státech spustit v první polovině příštího roku, v dalších měsících bude pokrytí expandovat dále do světa. Podle The Information, který se odvolává na zdroje blízké Applu, bude původní streamovaný obsah obsah bezplatně k dispozici majitelům jablečných zařízení.

Zatímco obsah z režie Applu by měl být distribuován zcela bezplatně, bude zároveň kalifornská společnost nabádat uživatele k tomu, aby se upsali předplatnému od poskytovatelů, jako je například HBO. Apple údajně zahájil s poskytovateli obsahu jednání ohledně přenosu televizních pořadů a filmů, obsah se ale bude zřejmě v jednotlivých zemích lišit. Jasné zatím není ani to, jakým způsobem Apple skloubí poskytování svého původního obsahu a obsahu třetích stran. Tím, že zprostředkuje uživatelům obsah třetích stran a svou službu spustí ve většině zemí světa, se Apple stane schopnějším konkurentem velkých jmen, jako je Amazon Prime Video nebo Netflix.

Apple v současné chvíli pracuje na více než tuctu pořadů, v nichž často není nouze o opravdu zvučná tvůrčí i herecká jména. Je možné, že obdobně jako Apple Music bude služba uvedena i u nás. Myslíte si, že streamovací službu od Applu čeká světlá budoucnost?

appletv4k_large_31
.