Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes si představíme aplikaci GrandPerspective, která vám pomůže se správou pevného disku vašeho Macu.

Čím déle svůj Mac používáte, tím více obsahu se v něm ocitá, a je velmi snadné nad tímto obsahem po určité době ztratit kontrolu. Na vašem pevném disku se pak hromadí jednou stažené, jednou přečtené a nepotřebné dokumenty, neaktuální přílohy zpráv, mediální soubory a řada dalších. Naštěstí je tu aplikace GrandPerspective, která vám pomůže udělat si v obsahu svého disku přehled.

GrandPerspective vám obsah vašeho disku zobrazí v podobě přehledných barevných map, na liště ve spodní části okna aplikace se vám zobrazí cesta k dané položce. Tu můžete odstranit přímo v aplikaci GrandPerspective, nebo si ji spolu se souvisejícími soubory zobrazit ve Finderu, kde pak můžete provést další operace.

Barevné rozlišení a způsob zobrazení si můžete nastavit sami – zvolit můžete rozlišení podle typu, data, názvu a dalších parametrů. Výsledky skenování si můžete ukládat pro další analýzu, a to i ve formě grafického znázornění. GrandPerspective rovněž umožňuje aplikovat na výsledky vyhledávání nejrůznější filtry, případně možnost zakázat mazání souborů přímo z aplikace, čímž zamezíte nechtěnému odstranění obsahu.

GrandPerspective fb
.