Zavřít reklamu

Znám mnoho lidí, kteří jako primární pracovní nástroj používají nějaký MacBook a zároveň potřebují mít neustále zapojeno mnoho periferií, jako jsou tiskárny, externí disky, monitory, sluchátka a další. Někomu mohou stačit základní porty, ale s každým novým modelem jich je méně a méně, a tak někteří náročnější uživatelé zkrátka musí vzít zavděk řešením od třetí strany, které konektivitu rozšíří.

Jablečným počítačům na míru je šité řešení s názvem LandingZone, které dokáže MacBook Air nebo MacBook Pro proměnit v plně funkční desktopovou stanici. Jedná se o lehký dock z polykarbonátu, do kterého MacBook snadno „zaklapnete“ a máte rázem mnoho portů navíc.

V redakci jsme testovali nejdražší variantu LandingZone Dock pro 13palcový MacBook Pro, která vyjde na 7 699 korun. I cena napovídá, že jde o příslušenství pro profesionály. K dispozici pak máte 5 USB portů (dvakrát 2.0, třikrát 3.0), Mini DisplayPort/Thunderbolt, HDMI, síťový kabel Gigabit Ethernet, držák na MagSafe nabíječku a bezpečnostní slot. Do něj můžete připojit zámek Kensington a počítač s ním zamknout.

Důležité je zmínit, že zacvaknutí MacBooku do LandingZone neznamená odepření přístupu ke všem portům v počítači. 13palcový MacBook Pro propojíte s dockem přes MagSafe a jeden Thunderbolt na jedné straně a na druhé přes jedno USB a HDMI. Stále tak máte vedle portů v docku přístup ještě k jednomu Thunderboltu, jednomu USB, vstupu pro sluchátka a čtečce karet.

V případě, že nejste na rozšířenou konektivitu tak nároční, nabízí LandingZone také levnější variantu Dock Express. Ta má jedno USB 3.0, Mini DisplayPort/Thunderbolt, HDMI a držák na nabíječku, ale utratíte za ni 3 399 korun, což je výrazně méně než za klasický Dock.

Výhody při použití LandingZone, ať už jakékoliv varianty, jsou jasné. Pokud ke svému MacBooku běžně připojujete více kabelů, například od monitoru, externího disku, Ethernet apod., ušetříte si s šikovným dockem práci. Všechny kabely budete mít po příchodu na pracoviště (nebo kamkoliv jinam) již připravené a MacBook stačí jen páčkou zaklapnout.

Když máte MacBook v LandingZone, získáte také nakloněnou klávesnici. To může některým uživatelům vyhovovat, ale mnohým také ne. Proto je důležité, že v lze používat MacBook v docku zaklapnutý, pokud ho máte připojený na externí monitor. Pak si k počítači připojíte libovolnou myš/trackpad a klávesnici.

Jinak je LandingZone šitý na míru právě pro Macy, takže všechny porty sedí přesně, nic nikde nevrže a MacBook v docku drží pevně. K dispozici jsou jak výše zmíněné varianty Dock a Dock Express pro MacBooky Pro (13 i 15 palců), tak také ještě odlehčenější verze pro MacBooky Air (11 i 13 palců), nabízející podobné možnosti rozšíření za 5 999 korun, respektive 1 999 korun.

Milovník a nadšený uživatel jablečných produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Někdo asi upadl na hlavu. Dokovací stanice pro Dell co má VGA, DVI, HDMI, GB ethernet, 3x USB3, 3xUSB2, audio in/out stojí cca 1100,-Kč. To si fakt někdo koupí např tu dokinu za 1999? Vždyť mi zabere oba usb, magic safe a thunderbolt…a co mi poskytne? 2xusb magicsafe a thunderbolt. No to je bomba.

  Ale pane Kunci. Srovnavat tento jiste vynikajici a frikulinsky PRODUKT s necim tak prizemnim az sprostym jako je Dell, je opravdu vrchol nevkusu. Tady se prece nabizeji PRODUKTY te nejvyssi kvality s nejvetsim moznym stylem, jejimz vlastnenim ziskava vas PRODUKT neco navic. Prakticky mate PRODUKTY plne PRODUKTU. A to je to uzasne. O cenach se tady nediskutuje. O cenach ma cenu diskutovat u normalnich vyrobku, ale ne u PRODUKTU. Apple je vyrobce skvelych PRODUKTU, ktere jsou, podle jejich „uzasnych“ sloganu povetsinou nejlepsi vsech DOB. Tak to jen pro vysvetleni.

  No ale toto nedělá Apple. Je to výrobek firmy infiniWing, Inc. Pokud budou na trhu tuningová světla pro oktávku za 60 tisíc od firmy X, tak přeci nemůžu tvrdit, že se zbláznili ve Škodovce. A jinak když jsem si v roce 2012 pořizoval ntb, tak to Apple vyhrál. Výdrží na baterie, kvalitou zpracování, ALU tělem, lehkostí. NTB ze světa Win byl, pokud měl stejnou výdrž, váhu, kvalitu, ALU tělo, dokonce dražší. No a na tom Apple mi může běžet i ten Win. Obráceně to nejde.

  Ja jsem reagoval na to, ze se pan Kunc podivuje nad cenou nejakeho doplnku pro Apple. To jsou vzdy velice predrazene veci a nikdy nelze hledat analogii v „obycejnem“ PC svete. Jakykoliv doplnek pro PC ke vzdy podstatne levnejsi. Tot vse.

  To je jedno – existuje neprázdná skupina blbců ochotných si takový zařízení koupit.

  Dobrý den. Pane Kunc, používal jsem DELL posledních 7 let. Vy jste někde viděl originální dock za 1100 ? Replikator portu bude trochu dražší. Navíc, jaký má přínos Váš komentář? Já tento dock pro macbook vlastní. Ano, obejme macbook a přijdete o porty, ale ty jsou v LandingZone vyvedeny. MacBook je nabíjen, ze 2 USB máte najednou 5, RJ45 na síť, 1x HDMI, kensington a mini DP. Vyhovuje mi to takto maximálně. Takže co tu řešíme ?
  Díky za představení produktu, spousta lidí ani neví, že existuje. Měl jsem 2x Dell Latitude a jsem rád, že mohu dále podobný systém rozšíření portů použít.

  Omlouvám se za cenu 1100,- Mám Dell E-PortII a stál mě 1740,-Kč. Reagoval jsem na model za 1999,- který vám „obejme obě USB a thunderbolt a máte rázem na dokině 2x USB a thunderbolt. No a model za 6 tisíc, který popisujete? i-Tec USB 3.0 Hub 5-Port cena cca 670,- a Apple USB Ethernet cca 700,-. Místo zaklapnutí za 6000,- zapojím za cca 1400,- jeden kabel z USB hubu a monitor do thunderboltu (takto to mám zase já). Já prostě nevidím tu přidanou hodnotu tohoto zařízení.

  Niekto raz charakterizoval firmu Apple ako vyrobcu, ktory odobera porty v mene technologickeho pokroku, aby si ich nasledne musel uzivatel za huronske peniaze dokupovat.Ma klavesnicu,ktora je svojska a ludia hladaju aplikacie, aby si ju pretvorili co najblizzsie k pc klavesnici a nakoniec ich 80% fici na Windowsoch. Parada nie??

celý text

Čtěte více.