iWant

LandingZone Dock přidá MacBookům několik portů navíc

iWant

Znám mnoho lidí, kteří jako primární pracovní nástroj používají nějaký MacBook a zároveň potřebují mít neustále zapojeno mnoho periferií, jako jsou tiskárny, externí disky, monitory, sluchátka a další. Někomu mohou stačit základní porty, ale s každým novým modelem jich je méně a méně, a tak někteří náročnější uživatelé zkrátka musí vzít zavděk řešením od třetí strany, které konektivitu rozšíří.

Jablečným počítačům na míru je šité řešení s názvem LandingZone, které dokáže MacBook Air nebo MacBook Pro proměnit v plně funkční desktopovou stanici. Jedná se o lehký dock z polykarbonátu, do kterého MacBook snadno „zaklapnete“ a máte rázem mnoho portů navíc.

V redakci jsme testovali nejdražší variantu LandingZone Dock pro 13palcový MacBook Pro, která vyjde na 7 699 korun. I cena napovídá, že jde o příslušenství pro profesionály. K dispozici pak máte 5 USB portů (dvakrát 2.0, třikrát 3.0), Mini DisplayPort/Thunderbolt, HDMI, síťový kabel Gigabit Ethernet, držák na MagSafe nabíječku a bezpečnostní slot. Do něj můžete připojit zámek Kensington a počítač s ním zamknout.

Důležité je zmínit, že zacvaknutí MacBooku do LandingZone neznamená odepření přístupu ke všem portům v počítači. 13palcový MacBook Pro propojíte s dockem přes MagSafe a jeden Thunderbolt na jedné straně a na druhé přes jedno USB a HDMI. Stále tak máte vedle portů v docku přístup ještě k jednomu Thunderboltu, jednomu USB, vstupu pro sluchátka a čtečce karet.

landingzone2

V případě, že nejste na rozšířenou konektivitu tak nároční, nabízí LandingZone také levnější variantu Dock Express. Ta má jedno USB 3.0, Mini DisplayPort/Thunderbolt, HDMI a držák na nabíječku, ale utratíte za ni 3 399 korun, což je výrazně méně než za klasický Dock.

Výhody při použití LandingZone, ať už jakékoliv varianty, jsou jasné. Pokud ke svému MacBooku běžně připojujete více kabelů, například od monitoru, externího disku, Ethernet apod., ušetříte si s šikovným dockem práci. Všechny kabely budete mít po příchodu na pracoviště (nebo kamkoliv jinam) již připravené a MacBook stačí jen páčkou zaklapnout.

Když máte MacBook v LandingZone, získáte také nakloněnou klávesnici. To může některým uživatelům vyhovovat, ale mnohým také ne. Proto je důležité, že v lze používat MacBook v docku zaklapnutý, pokud ho máte připojený na externí monitor. Pak si k počítači připojíte libovolnou myš/trackpad a klávesnici.

Jinak je LandingZone šitý na míru právě pro Macy, takže všechny porty sedí přesně, nic nikde nevrže a MacBook v docku drží pevně. K dispozici jsou jak výše zmíněné varianty Dock a Dock Express pro MacBooky Pro (13 i 15 palců), tak také ještě odlehčenější verze pro MacBooky Air (11 i 13 palců), nabízející podobné možnosti rozšíření za 5 999 korun, respektive 1 999 korun.