Zavřít reklamu

Letní sezona je za „okurkovou“ považována proto, že lidé mají volno, jezdí na dovolené, užívají si slunného počasí a obecně se o moc věcí nezajímají. Jenže rok 2024 je jiný a Apple v něm chybí. 

Pro Apple cokoli většího skončilo s ukončením konference WWDC a začne až v září s představením nových iPhonů a Apple Watch. Jenže ostatní společnosti jsou nyní až nečekaně činné. Nedá se přitom říci, že by za to mohly právě jen chystané iPhony, tedy to, aby je jejich novinky předběhly a užily si chvilku té pozornosti médií. Díky novinkám, které jednotlivé značky chystají, je už teď jasné, že sledování živých sportovních přenosů bude brzy kvalitnější i na mobilních telefonech. 

CMF by Nothing 

Pokud nebudeme řešit Čínu (která 12. července představí Honor Magic V3 a 16. OnePlus Nord 4 5G), tak letní představování nových produktů odstartoval Nothing, respektive jeho podznačka CMF, která včera uvedla zajímavý smartphone Phone 1, hodinky Watch Pro 2 a sluchátka Buds Pro 2. Jde sice o lowendy, i tak je ale snaha značky poměrně sympatická. Ostatně ta za necelý rok své existence dokázala, že skvělý design a vysoká kvalita produktů se neomezuje pouze na prémiovou cenovou kategorii, a že se nemusí cílit jen na vánoční trh. Její produkty jsou opravdu originální a ukazují, že design může být i v dnešní době originální. 

Samsung 

Událostí léta bude jistě chystaná olympiáda. A Samsung, jako její dlouholetý sponzor, na ní nebude chybět. Tentokrát ale bude vidět více, protože už zítra v 15 hodin našeho času hodlá uvést nové skládačky, hodinky, sluchátka i prsten. Skládačky jsou pro něho přitom velice důležité, protože to je něco, čím jde proti Applu a co americká společnost ještě nemá. 

Jenže i loni, stejně jako předloni a dříve představuje tato zařízení právě v létě. Ve finále to tak může mít vlastně i dobře spočítané. Právě kvůli neaktivitě konkurence může být jejím produktům věnováno více prostoru. Měly by nás čekat dva modely ohebných telefonů Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, dva modely hodinek Galaxy Watch7 a Ultra, dvoje TWS sluchátka Galaxy Buds3 a Buds3 Pro a také zmiňovaný chytrý prsten Galaxy Ring. Tak uvidíme, jestli Samsung dokáže nějak Applu skutečně zatopit. 

Google 

Google pořád to ideální okno pro představení svých hardwarových novinek vlastně hledá. Z jara skočil po dva roky na podzim, aby nyní svou akci přesunul na srpen (konkrétně 13. srpna). Očekávají se třetí Pixel Watch, Pixely 9 ale také Pixel Fold 2, tedy reakce na novou skládačku Samsungu. Spolu s tím by měla být vydána i ostrá verze Androidu 15. Apple přijde až jako poslední v řadě, tedy v září a letos bez nějakého velkého očekávání. iPhony 16 sice mají mít zajímavé novinky, ale žádné nějak převratné. A iOS 18 nijak nenadchne, když jsou jeho AI funkce tak jazykově omezené. 

.