Zavřít reklamu

iPhone 14 (Pro) sotva vstoupil na trh a jablíčkáři již nyní spekulují nad tím, jakými novinkami nás Apple ještě letos překvapí. Od cupertinského giganta se totiž očekává, že nám do konce roku představí ještě několik poměrně zajímavých produktů. Bezesporu největší pozornosti se momentálně dostává 14″ a 16″ MacBookům Pro. Ty by totiž měly přijít s novou generací čipů Apple Silicon, konkrétně M2 Pro a M2 Max, a posunout tak celkový výkon a možnosti jablečné platformy o několik kroků vpřed.

I přesto však většinu jablíčkářů žádný přelomový okamžik už letos nečeká. Jak už jsme totiž naznačili výše v souvislosti s MacBookem Pro, Apple se totiž nyní hodlá zaměřit na takzvané high-end produkty, které zacílí spíše na profesionály. Naopak běžný jablíčkář má s trochou nadsázky až do jara 2023 prakticky klid, respektive až na jednu výjimku. V tomto článku se proto zaměříme na očekávané produkty, které by měl cupertinský gigant představit ještě letos.

Jaké novinky Apple představí do konce roku

Velice zajímavým očekávaným produktem, který by mohl potěšit i běžné jablíčkáře, je základní iPad (10. generace). Podle nejrůznějších informací se zároveň tento model má dočkat poměrně zajímavých vylepšení, kdy se dokonce hovoří o příchodu kompletně přepracovaného designu či USB-C konektoru. K těmto spekulacím je ale nutné přistupovat s větší opatrností. Přestože se nejprve očekávaly poměrně zásadní a pozoruhodné změny, nejnovější úniky naopak hovoří o tom, že se očekávaná říjnová keynote vůbec konat nebude a namísto ní Apple novinky představí prostřednictvím tiskových zpráv. To by ale spíše znamenalo, že nežli revoluce produktu nás čeká jeho pouhé vylepšení.

tablet
iPad 9 (2021)

Jak už jsme uvedli výše, základní iPad je jediným produktem pro běžné jablíčkáře, jakým se nám Apple má ještě letos pochlubit. Následovat totiž budou takzvané high-end modely, především tedy již zmiňovaný 14″ a 16″ MacBook Pro s čipy M2 Pro a M2 Max. Apple se má však vytáhnout i s novou řadou iPadu Pro s čipem M2 či Macu mini s čipy M2 a M2 Pro. Všechna tři zařízení však mají jednu poměrně zásadní věc společnou. Žádné velké změny je spíše nečekají a jejich primární změnou bude příchod vyššího výkonu díky nasazení novějším čipům. V praxi je to i pochopitelné. MacBook Pro a iPad Pro se totiž dočkal zásadních rozdílů loni, kdy zmiňovaný Mac přišel ve zbrusu novém těle s tehdy prvními profesionálními čipy Apple Silicon, zatímco iPad Pro se dočkal vůbec nasazení čipu Apple Silicon do tabletu, Mini-LED displeje (jen u 12,9″ modelu) a dalších změn. Mac mini má naopak pokračovat v nastoleném trendu a podobně se dočkat zvýšení výkonu.

Zároveň se taktéž hovořilo o brzkém příchodu přepracovaného Macu Pro se zbrusu novým čipem Apple Silicon. Tento jablečný počítač měl být hlavní chloubou říjnové keynote, jenže jak nejnovější informace jasně zmiňují, jeho představení se odsouvá až na příští rok. Na takzvané základní modely pro běžné jablíčkáře si tak budeme muset počkat pravděpodobně až do jara 2023.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.