Zavřít reklamu

Společnost Apple včera večer rozeslala oficiální pozvánky na nadcházející konferenci WWDC. Pokud sledujete Apple krátce a nevíte o co jde, konference WWDC patří mezi největší události v roce, neboť zde Apple představuje ty největší softwarové novinky na celý rok dopředu. Pokud naopak víte, co od WWDC čekat, zapište si datum 4. června 2018, 19:00 našeho času. Na rozdíl od poslední keynote, na které Apple představil nový iPad, bude tato již tradičně streamována.

Živý přenos hlavní části WWDC bude dostupný jak přes web společnosti Apple, tak přes iTunes. K zobrazení bude jak přes Apple zařízení (iPhony, iPady a Macy v prohlížeči, Apple TV v rámci aplikace Apple Events), tak přes počítače s operačním systémem Windows (budete potřebovat VLC Player a adresu internetového streamu, která se objeví krátce před zahájením vysílání, nebo přenos zvládnou některé prohlížeče, jako poslední verze Chromu a Firefoxu).

wwdc stream

Obecně se od konference očekává, že se bude mluvit především o nadcházejících variantách operačních systémů, tedy iOS 12, macOS 10.13.4, watchOS 5 a tvOS 12. Není jasné, jestli se kromě výše zmíněného dočkáme také představení nějakého nového produktu. Občas si Apple na WWDC nějaké produktové překvapení schová, letos to však žádné indície nenaznačují. Pondělní představovací část budou následovat další panely, tentokrát více zaměřené na vývojáře. Ty už nebudou streamovány ale pokud se na nich objeví nějaké zajímavé novinky, budeme vás samozřejmě informovat. Oficiální oznámení si můžete prohlédnout na webu společnosti Apple (zde).

.