Zavřít reklamu

Před 30 lety mladá a bohatá firma zvaná Apple uspořádala večírek.

Velká party, sudy piva, hlučné davy a fámy o koupání bez plavek v La Playa hotelu. V dřívějších dobách oblíbené letovisko pro firemní večírky, které vlastnila jedna rodina. Pracovníci hotelu a další hosté byli více než ohromeni chováním a hrátkami Macintosh týmu. V důsledku toho byli budoucí výrobci iPhonu a iPadu bez okolků vykázáni z pozemku a byl jim od roku 1983 celoživotně zakázán vstup do letoviska.

Pokud se podíváme zpět, trest byl zřejmě zasloužený. Podle knihy Franka Rose, West of Eden: The End of Innocence at Apple Computer, již od začátku byl v La Playa vidět střet kultur. A odtud to šlo všechno z kopce.

Když Jay Elliot (bývalý starší viceprezident Apple) jedl svou večeři v upjaté jídelně La Playa a uviděl venku několik lidí z Macintosh týmu, jak plavou v osvětleném bazénu nazí, tiše se zasmál a nedbajíc na zvuky dusících se modrovlasých žen všude okolo pokračoval ve svém jídle.

Poté všichni, jak jinak, „seběhli dolů k pláži a zapálili oheň,“ píše Rose, „což byla docela zábava, dokud nepřijela policie a nedonutila je oheň uhasit.“

Ale nyní, po 30 letech, Apple a přejmenovaný La Playa Carmel jsou opět v kontaktu a jednají. Podle SFGate.com se noví majitelé letoviska rozhodli zakopat válečnou sekeru a prohlašují, že je vše odpuštěno a La Playa Carmel by měl brzy opět přivítat zaměstnance Applu, kteří do něj od roku 1983 nemohli.

„La Playa má od roku 1905, kdy byl postaven, mnoho pověstí. A že tu Apple byl v jeho začátcích a ve velmi klíčovém čase v jejich historii je pro nás velmi vzrušující,“ říká generální ředitelka La Playa Carmel, Mary Crowe.

Věc s ohněm na pláži je tak již dávno zapomenuta. „Dnes jsme trochu méně formální, než tomu bylo v 80. letech. Dnes už je to o zábavě. Nyní bychom jim s tím ohněm na pláži pomohli,“ říká Mary Crowe.

V galerii níže si můžete prohlednout letovisko La Playa, ve kterém Steve Jobs a jeho spolupracovníci trávili čas.

Zdroj: finance.yahoo.com
.