Zavřít reklamu

Mladá dívka se probouzí v potemnělé kobce a nedokáže si na nic vzpomenout. Před smečkou krvežíznivých monster, které se na ni vzápětí vrhnou, ji zachrání kouzelnice Beatrice. S její pomocí se pak tajemná dívka, a s ní i vy, vydáváte na průzkum prastarých zřícenin. Mezi nimi snad naleznete odpovědi na otázky o její minulosti a o podstatě světa kolem ní.

Takovou premisou začíná nejnovější počin studia Altari Games. Hra Lost Ruins se představuje jako dobrodružná výprava tajemným světem, kterou její vývojáři zabalili do líbivé retro estetiky inspirované japonským anime. V jádru jde ale o klasickou metroidvanii, tj. žánr, ve kterém postupujete pečlivě strukturovaným herním světem a čas od času si díky získání nových schopností odemknete jeho další část. Lost Ruins se ale od ostatních zástupců tohoto žánru neodlišuje pouze svou stylovostí, nad ty ho povyšuje jeho originální přístup ke své vymazlené hratelnosti. Kromě klasických způsobů, jak rozmetat zástupy démonických nepřátel, vám totiž Lost Ruins nabízí i možnost proti nim využít kusy herního prostředí.

Zříceniny rozeseté kolem sebe tak můžete nechat na otravné nepřátele padat dle libosti. V herním světě se navíc vyskytují základní přírodní prvky, které reagují s ostatními tak, jak byste očekávali v reálném světě. Můžete tak například využít vlastností vody vést elektrický proud a pomocí odpovídajícího kouzla usmažit partičku neopatrných nepřátel, kteří na vás čekají po kotníky ponoření do nevinně vypadající louže. Kromě toho vás ve hře samozřejmě čeká i množství klasických zbraní v čele s absurdně obrovskými meči. Lost Ruins tak potěší i ty, co si nechtějí lámat hlavu s používáním kouzel a raději rozsekají nepřátele hezky postaru.

 Hru Lost Ruins můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více